Aktuálně
historie v Krušnohoří
pohled

TOPlist

 

Vítáme Vás na stránkách sdružení Andělská Hora.

Vážení čtenáři a členové z.s.

Pokud máte připomínky, náměty nebo máte potřebu doplnit  některé uvedené sekce

pište na : Richka@email.cz

Administrátor
logomoje

Jedno poděkování staršího data:

Dobré ráno vážení přátelé,
dovoluji si přeposlat tuto emailovou zprávu, kterou poslal vrchní čert pan Vlastimil Hela.
Za naší oblast patří velké poděkování panu Drahoslavu Stráskému, který už několik let organizuje keltský telegraf na hradě Andělská Hora.
Za materiálovou podporu patří také poděkování vojenské pile.

Stále zdraví přeje PepaVážené čertice, vážení čerti, přátelé Keltského telegrafu!

V jedné knize Wolfa-Dietera Storla jsem kdysi našel tento citát Jakoba Böhmeho: „Nenajdeš žádnou jinou knihu, kde by sis mohl uvědomit boží moudrost, než když vyjdeš na zelenou a rozkvetlou louku, kde uvidíš, ucítíš a ochutnáš báječnou sílu boha.“
Od té doby si jej pravidelně připomínám, abych v době, která nás jako probuzená sopka zasypává obrovským množství podnětů, lákadel, technických prostředků a virtuálních slastí, nezapomněl, kým jsem. Jako kluk jsem společně s kamarády trávíval, pokud to jenom trochu šlo, většinu volného času někde venku, v přírodě. Ani já, ani moji rodiče, či rodiče mých kamarádů to nepovažovali za nic nebezpečného i přes drobné úrazy, modřiny a odřeniny. Prostě jsme se přírody a pobytu v ní nebáli.
Dnes, zdá se mi, tomu tak není. A nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že si mnozí lidé myslí, že pobyt v přírodě je hned po terorismu největším nebezpečím. Co se to s námi stalo, že jsme zapomněli, odkud jsme vzešli, kde jsou naše kořeny? Namísto hledání „boha“, moudrosti, vnitřního klidu někde v hlubokém lese mezi stromy, na rozkvetlé louce či na kopci, k němuž naši předkové vzhlíželi s posvátnou úctou a chodívali na jeho vrchol nečerpat sílu a odvahu, zavíráme se do bezpečí svých domovů, abychom u televize vyhlíželi další světový průšvih.
Keltský telegraf proběhl letos 25. března už poosmé. Vždycky, když si pak pročítám zprávy čertů z jednotlivých stanovišť, žasnu a tělem mi probíhá příjemné chvění, které někteří nazývají mrazením.
Vidím totiž, že jsou stále lidé, kteří se přírody nebojí a ctí Matku Zemi, která nám všechno dává, dokonce zcela zdarma. Že jsou lidé, kteří hledají, a věřím, že i nalézají střed sebe sama v magickém propojení s prapůvodními kořeny, z nichž jsme my lidé vzešli. Vysílají symbolické světlo, které při Keltském telegrafu poráží tmu při jarní rovnodennosti, kdy den je delší než noc. Světlo silnější než tma. To je důležitá symbolika i pro dnešní podivný svět, v němž se stěží dá vyznat.
Keltský telegraf nabírá na síle. Letos se na dvě stě padesáti místech zapojilo do předávání poselství několik tisíc nadšených čertů. Ze všech dosud přijatých zpráv čertů je to patrně. Posuďte sami alespoň některé z nich:

„Nebe plné hvězd, super viditelnost, dobrá nálada, milí lidé, počasí příjemné. Letos přišlo o půlku více lidí než loni. Na stanovišti Radobýl se sešlo odhadem 200 lidí, včetně dětí ( při takovém počtu lidí to už nešlo spočítat). Dětiček bylo letos o mnoho více. Před vysláním světelného signálu proběhl malý očistný rituál s poděkováním a přáním.“
„Stoupali jsme čtyři natěšení Kelti k nebesům. Cestou se z jednoho vyklubala druidka. Na vrcholu Boubína nás přivítali dva neohrožení potulní lovci obrazů, znalci kopců (tímto je ještě jednou zdravím), mrazivý vítr, jasná obloha a na západě hořící hřeben Gabréty. Zkontrolovali jsme výhled na dřevěné konstrukci rozhledny, uvařili zázračný lektvar rozjasňující zrak a kochali se hvězdnou oblohou. Propojili tak vesmír s Matkou Zemí. Ve stanovený čas jsme signál přijali a odeslali. Byli jsme nadšeni skvělou viditelností a přicházející signál od severu nás rozdováděl. Viděli jsme záblesky z Helfenburka, ohňostroj z Věnce, samozřejmě signál z Máří. Ve stanovený čas jsme do prostoru poslali červené světlo. Naprosto unešení jsme byli, když jsme uviděli bílou odpověď z Libína. Možná jsme viděli i Knížecí stolec. Velký večer, skvělý zážitek. Díky všem čertům.“
„Ať už příchozí světélka ve tmě na kopcích zaznamenali či nikoli, prožili výjimečnou chvíli. Nejdůležitější je vědomí, že se tisíce lidí dokázaly semknout, vyjít na kopce, připomenou si starodávné tradice a skutečnost, jak je příroda důležitá a my její nedílnou součástí. Ať žije jaro, ať žije Keltský telegraf, ať žijí patrioti ze Slánské hory!“
„Tak jako všechny minulé ročníky i letos byla na Nákle u Ratiškovic velká vatra, bubny, bubínky, činely, zpěv, požehnané počasí, nádherná viditelnost a povznesená nálada. V areálu vatrou osvětlených pískovcových soch Sáma, Cyrila s Metodějem, Rastislava a Liliového kříže se sešlo cca 150 účastníků. Snad nikde na celé trase telegrafu není možné pozorovat tolik stanovišť z jednoho místa. Letos jsme zaznamenali signály od A13 Buchlov až po A20 Karlínský kopec u Čejče. Byl viditelný i maják na A21 Dívčí Hrady nad Pavlovem ovšem signál jsme nezachytili. Letos již druhý rok pomáhali s přípravou junáci z Ratíškovic. Všem co pomáhali s přípravou i všem co přišli a tvořili atmosféru tohoto mystéria patří velké Díky !!! Příště 2018!“
Více komentářů a zpráv je na www.keltskytelegraf.cz

Vážené čertice, vážení čerti!
Dovolte mi poděkovat Vám za Vaši odvahu, s níž jste vystoupali na kopce a hory, a s pokorou jim projevili úctu, a tím i hold celé Přírodě a Matce Zemi. Děkuji Vám za Vaše zapojení do Keltského telegrafu. Zůstaňme ve spojení i nadále.
Zvláště děkuji všem, kdo nám pomohli s plánováním tras v některých regionech.
Keltský telegraf si už zaslouží svoje logo. To je výzva pro Vás, navrhněte jej!

A snad už jenom malá prosba na závěr.
Všechny ty návrší, kopečky, kopce, hory i pohoří mají svoji duši, ale to vy už víte. Mívají radost při setkání s usebranými poutníky a těší se, slovy J. A. Komenského: z doteku jejich (bosých) nohou i v jiné dny v roce. A tak ji to dopřejte a komunikujte s nimi. Prostě tam občas zajděte. Jenom tak pobýt.
Přeji Vám všechno dobré a za rok zase na viděnou!
S hlubokou úctou
Vlastimil Hela
vrchní čert Keltského telegrafu


 

Už je zase dobře. Naše stránky napadl vir a pokud jste se minulý týden chtěli podívat, co se u nás dějě, nešlo to. Vše je vyřešeno a my se omlouváme i když to nebylo zaviněno námi. A pokračujeme.

Richka

 

Dobrý den vážení přátelé,
dovoluji si vás pozvat 1.4.2017 ve 13:30 do Stichlova Mlýna na jarní opékání špekáčků, po dlouhé zimě je potřeba se dokrmit a ohněm vyhnat zimu a nemoci. Zažijte neodolatelnou vůni opékaného špekáčku.
Kdo špekáčky nejí, bude si moci vybrat mezi mrkví a banánem.
Možná že vám tento email přijde vícekrát, nebudu adresáře třídit, děkuji za pochopení.

Srdečně zdraví Josef Pelant

P:S: Také si dovoluji přeposlat text, který nedávno dorazil.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


V
nočních hodinách se na území SM snesla malá sonda, nalezena byla několik metrů od kapličky sv. Marie.
Z malovaných symbolů, které na sondě jsou se zdá, že se posel hlásí ke kemetismu.
Vzkaz který byl uvnitř ukazuje, že odesilatel má snad spojení k Černému psu Kazanu, protože jsou zde neobvyklá tvrzení:
1. Slunce které za dobu své existence oběhlo střed naší galaxie jen 20 x !  2. Cheopsova pyramida se stavěla 28 let . 3. Chrám Sagrada Familia se staví vice jak 137 let! 4.Dále uvádí, že když si muž během pohlavního styku sundá prezervativ, aniž by to věděla jeho sexuální partnerka, dopouští se tím znásilnění. 5.Ve Stichlově Mlýně zádný troll nikdy nebyl, udajný otisk stopy ve sněhu patří majiteli Dopovských hor Dědu Doupováku.
Nakolik jsou tyto proklamace pravdivé budete asi dál studovat, faktem ale je, že tak odborné znalosti může mít opravdu jen ČpK.
V příloze je amatérský pokus o přenesení znaků z odvrácené strany sondy.
Váš B:k + Š

 

Dobrý den vážení přátelé,
posílám  jarní zprávu, viz viz fotografie.

Petr Šedivka a Galina Šedivková přivezli první dřevo na výrobu "vzorkovníku"(dříve dendrofon) dřevin, které rostou v Doupovských horách.
Nepomucký Jan svatý dostal drátěnou ochranu, protože přilehlá lípa se musela ořezat, odumřeli jí horní větve.
Ivan Thýn předává manželům Götzovým, jakožto donátorům projektu "4. socha pro Karla IV." dopis s oficiálním poděkováním a zároveň pozvánku na neveřejnou prohlídku návrhů . V březnovém vydání Radničních listů vyšel nejen na toto téma zajímavý článek.

S mnoha pozdravy Pepa

 

Dobrý den vážení přátelé,
jelikož jste se tak ukázněně přihlásili na: "Pustý zámek 2017", tak vám za odměnu posílám další zprávu,
nebylo to jednoduché dát dohromady vaše postřehy a poznatky.

Zdraví Pepa


Informace o výskytu trolla v oblasti Stichlova Mlýna "prosákla" do systému, této neúplné informace se doslova zmocnili
pojišťovací agentury a začali posílat do našich příbytků své donašeče, aby záměrně šířili paniku, do některých domácností se ale nedostali, neb jsou pořád ještě zataraseny.
Jestliže vám agentura nabízí produkt, který hradí škody způsobené trollem, věřte, že taková pojistka nemá žádnou právní váhu, radím takovou smlouvu nepodepisovat a emisarovi se vysmát do jeho modrých očí, popřípadě oka.
Těm, kteří se dotazují, kdy už Černý pes Kazan  zasáhne, musím říci, že opravdu nevím, nedávno jsme na ČpK čekali 12  let (slovy: dvanáclet), a nic.. Ani gardě z výzkumné stanice Tři oči se nepodařilo Černého psa Kazana sehnat.

Jak stichlův troll vypadá, zatím nikdo neví, dosud se ho nepodařilo spatřit ani vyfotit, můžeme se ale domnívat,  že by místní troll neměl plavat, protože podle výpočtu ze změřeného rozkroku a otisku stopy porušuje zdejší troll Archimédův zákon, těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, která se rovná tíze kapaliny tělesem vytlačené, se na trolly podle všeho nevztahuje, tato domněnka se bude dále šetřit.
Pokus o kontakt silových ministerstev vyšel do ztracena, odpověď zněla: "Paniky už bylo dost!!!".  Jenom vojenský přidělenec napsal: "Paniky už bylo dost!"

Prosím, pište Černý pes Kazan s velkým "Č",  proč, protože do dnešních dnů není úplně jasné odkud ČpK pochází a co za tím vším stoji, mám takové neblahé tušení, že nebylo nikdy prokázáno, že výše zmíněný ČpK je opravdu pes. Vždyť to může být osoba (též osobnost).
 Ano, zákon z 10. prosince 1918, č. 61 Sb. z. a n. o zrušení šlechtictví zakazuje bývalým šlechticům užívati rodného jména s přídomkem nebo dodatkem vyznačujícím šlechtictví, ale některá slavná jména se píší dodnes velmi podobě např.: Leonardo da Vinci, La Fontaine, Al Pacino, Klaus van der Pas, Robert de Coster, Karel rytíř Kořistka (Ritter von Kořistka), Dacziczky z Heszlowa ( též Dačičtí z Heslova), Der Schwarze Hund de Kazan, Robert de Niro, Kazan black Dog, Leonardo DiCaprio, Fekete kutya Kazan, الكلب الأسود قازان atp.

Naše úřady, nestarajíce se o náležité objasnění záhadných výrazů přídomek a dodatek vyznačující např. šlechtictví, dospěly k tomu názoru, že oním Černým psem Kazanem může být kdokoliv..

Na závěr chci poděkovat všem dopisovatelům, kteří problém troll poctivě studují a snaží se věci přijít na kloub. Avšak pozor, nepravých trollů je více, nenechte se zmást pochybnými články, může to být takzvaná (niin sanottu) trollova past!

 

Na stráň!

J.p.


---------- Původní zpráva ----------

 
Dobrý den vážení přátelé,
dovoluji si vás důrazně upozornit, že v okolí Stichlova Mlýna byla vyfocena stopa trolla, určitě využil zimní nepřítomnosti Černého psa Kazana.
Buďte velmi obezřetní, protože troll tohoto typu má velký akční rádius!
Na přiložené fotografii vidíte, že asi rád požírá sníh včetně mechu a nerozpakuje se zlomit vrostlý smrk, na druhé fotografii je vidět jednu stopu před potokem a druhou až za potokem, to svědčí o jeho velkém rozkroku.
V těchto dnech doporučuji nejezdit na kole, opatrnosti není nikdy dost, možná že troll má na svědomí zmizení cyklisty Růžičky

Pepa

A pokračování......
Vážení přátelé,
vám, co jste napsali že máte jakýsi pocit ohrožení doporučuji, zataraste se doma a nevycházejte do doby než nabudete vnitřního klidu! Nedostatek pohybu nahraďte svižným chozením kolem stolu, protože celulitidu způsobuje ze 75% špatný životní styl, jen z 25 % za to může dědičnost.
Jeden sečtělý kolega radí, že k ochraně před trollem je vhodné dát si na krk šňůru s klíčem, nejlépe prý zabírá klíč značky FAB, tento druh klíčů obsahuje více mědi(Cu), troll se nikdy nevyskytl v měděných dolech.
Všem děkuji, že jste nezůstali k zjevení trolla neteční, a že posíláte různé rady, podněty a postoje, od sestavení domobrany až po vyslání lovecké expedice.
Přišlo také jedno doporučení z hrozícího nebezpečí, že pokud se zde nezvaný troll rozmnoží, tak ho po vzoru Islandu hned odstřelit, zajímavý názor který stojí za zvážení.
 Prosím nic nepodnikejte, protože doposud nevíme odkud troll pochází, jak a kudy se do okolí Stichlova Mlýna dostal!
Obecní satelit sice potvrdil podezřelou stopu, která byla nahlášena u Koženého vrchu, ale zdá se, že zas tak velký rádius troll nemá.
S tímto typem trolla si poradí jen a jen Černý pes Kazan, vyčkejme na jeho fundovaný zásah.
Na závěr se osobně omlouvám všem, kteří v náhlé panice ztratili klíče od svých nemovitostí, neklesejte na mysli zima nebude trvat věčně, na jaře klíče zase najdete.

Na stráň!

JP
 
Vážení přátelé, příznivci našeho spolku,
dovolujeme si vám oznámit, že ve věku 80let zemřel pan František Častulík, který velkým dílem přispěl ke stavbě první poválečné kapličky v chatové osadě-Andělská Hora (Osada klidu).

Kaplička byla vystavěna jako vzpomínka na poustevnici Ludmilu, která žila v nedaleké poustevně okolo roku 1500 n.l.

J:p.
 

Dobrý den vážení přátelé,
venku je krásné ráno a já si vám dovoluji poděkovat za příjemně strávený  silvestrovský večer.
Z mlejna jsme odjížděli  ráno v 00:30, teploměr v autě ukazoval -9 C.
Dovoluji si poslat několik vysoce uměleckých fotografií.

Pepa


 

Na lesním sněmu se významu vánočních svátků věnovala zvířátka. Veverka horovala pro cukroví, liška se nejvíce těšila na pečenou husu , medvěd toužil po velké a sladké vánočce. Straka chtěla jen nádherné šperky. A podle vlastního přiznání by vůl vypil i tři lahve sektu!

Všechny ale překonal osel: ..Vole, zbláznil ses! Vždyť na vánoce je přece nejdůležitější Ježíšek !! Vůl se zastyděl se slovy : A vědí to vůbec lidé ??????

Tak nebuďne jako ten vůl a užívejme si sváteční pohodu plnými doušky, pokud to ještě jde.

Richka

 

 

Dobrý den vážení a milí přátelé,
velice děkuji všem, kteří mně osobně, nebo našemu spolku poslali vánoční přání, či novoroční PF.
Já si dovoluji jménem celé naší rodiny i jménem našeho spolku popřát všem lidem dobré vůle spokojené a klidné vánoční svátky.
 Ať se vám v roce 2017 konečně podaří alespoň na malý okamžik zahlédnout Černého psa Kazana!

Neobyčejně srdečně vás všechny zdraví Josef Pelant s rodinou.

 

pes kazan

 

XI. Adventní setkání proběhlo . Vánoční atmosféru jen vzdáleně připomínaly lehce ojíněné stromy. To však neubralo na pohodovém prožitku z letošního vánočního koncertu.

Adventní setkání 2016-poděkování realizačnímu tímu

Dobrý den vážení přátelé,
děkujeme za kladné ohlasy, za vším stojí spolek (ZS) Andělská Hora, tomuto spolku patří velké poděkování, jak za vlastní přípravu "Adventního sekání2016" , tak za celkový průběh a opětovné uklizení kostela sv. Michala.
Za sebe si dovolím poděkovat všem členům naše spolku, kteří se na zdařilé akci jakkoliv podíleli.
Jmenovitě:
Za zapůjčení kostela děkujeme monsignorovi ing. Josefu Mixovi, za přípravu punče a jeho distribuci děkujeme Štěpánce, Petrovi II. Jitce, Václavovi (rodák šumavský) Jiřce, Petrovi I. (i za dřevo do pánve) a Galině.
Za přípravu kostela děkujeme Vlastě, Evině, Milanovi, Jardovi, Petrovi III. a Daně. Za zajištění stromečku k oltáři Martině, za dopravu a březové dřevo doTentzelovi pánve Mírovi.
Za obsluhu pánve při opékání vinných klobás děkujeme cele rodině Halilovových, za topení panu Josefu Kurakovi.
Za sponzorské zvučení hudebního vystoupení Tomáši Zíkovi.
Lýdii, Rozárce a Drahošovi za zapůjčení stolu, firmě Gespol a panu Bedřichu Waldertovi za výrobu poukázek. Za bezproblémový výběr finančních dárků děkujeme Evině, Daně, Lýdii a Vlastě. Firmě Elektromontáže - Václav Vaidiš za osvětlení kostela. Hotelu HUBERTUS opět, tak jako každý rok děkujeme za bezvadné masové šátečky.
Firmě Doupovské uzeniny za dodání vinných klobás.

J.Pelant

Richka

 

Dnes je ten správný den pro pořízení " barborky". Větvičky, nařezané ve správný čas, vykvétají, nebo se zazelenají na Štědrý den a neodmyslitelně patří do koloritu vánočních svátků stejně jako kapr, stromeček a cukroví.

K některým  dřevinám se vážou i určité pranostiky.

Třešeň - ta je asi nejvíce využívána. V křesťanské mytologii má významné postavení. Symbolizuje neposkvrněnost  Panny Marie. A v lidovém podání pak rozkvetlá větévka o Štědrém dnu přináší neprovdané dívce  v příštím roce do roka  ženicha. Ale pozor! Třešeň musí být  stará nejméně deset let. Jinak to nefunguje, milé dívky! Pokud vykvete třešnička dříve než 24.12, znamená každý den zkrácení  termínu svatby  o jeden měsíc.

Zlatice - ta má předurčen jiný význam. Jak sám název napovídá, jedná se o bohatství. Vykvetlá o Štedrém dnu odhalí mnohá finanční tajemství. Ale mělo by větviček být povícero, neboť každá jedna větévka nám odpoví na jeden dotaz. Své otázky je však nutné formulovat jednoznačně, aby odpověď byla  ano - ne.

Bříza -  třetí možností je použít  hojně se vyskytující břízu, která je orientována na odhalení zdravotního stavu. Pokud 24.12  vyraší drobné lístečky, budete se následující rok těšit pevnému zdraví.

Nejen tyto tři, ale i jiné dřeviny, mohou posloužit ke stejnému účelu. Jen je mít třeba na paměti, že po celou dobu by větévky měly být  ve vodě  pravidelně obměňované a hlavně před řezem si je pozorně prohlédneme, zda má námi vybraná haluz pupeny ! Jinak by bylo naše snažení marné.

Richka

 

Advent. Ohlašuje brzký příchod emocemi nabytých svátků, svátků vánočních. Samo slovo ADVENT  pochází z latiny - adventus -  znamená příchod.  Příchod spasitele, příchod duchovní přípravy a také dobu rozjímání. Nebo tomu tak alespoň bylo v minulosti. Dnes to tak nanejvýš ohlašuje frontální útok na super a hypermarkety a na peněženky. Leč vraťme se k tradicím adventu.

Na první adventní neděli se zapalovala fialová svíce, která byla nazývána svící proroků. Je to památka na proroky, kteří  předpověděli příchod Ježíše Krista.

Na druhou neděli se zapaluje také fialová svíce, kterou pojmenovali svící betlémskou.Ta reprezentuje lásku a též představuje Ježíškovy jesličky.

Na třetí adventní neděli zapalujeme růžovou svíci, tzv. pastýřskou. Ta nám vyjadřuje radost z toho, že je postní období téměř u konce !

A poslední čtvrtá  nedělní svíce je opět fialová- andělská.Ta představuje mír a pokoj .

A ještě jedno pravidlo, které je  stále dodržováno. Poslední, tedy čtvrtá adventní neděle, nesmí připadnout na Štedrý den.

Tradičním symbolem adventu je  od 19.století věnec.Ten má různé podoby, které se odvíjí od oblastí, ve kterých se zdobí. Nejčastěji je se čtyřmi svícemi a s chvojím. Dříve se věnce zavěšovali pomocí stuh ke stropu místnosti. Dnes je většinou  pokládáme na stůl.

Richka

 

Vážení přátelé,

letošní Adventní setkání , v pořadí už XI. , se uskuteční v sobotu 17. prosince v kostele sv. Michaela na Andělské Hoře. Začátek koncertu je ve 14.30 .

Vystoupí paní Jana Rychterová & Two Voices . http:// www.janarychterova.cz

Srdečně Vás zveme i na přátelské setkání před koncertem.

Richka

 

Jestliže je září ,tak musíme být na Šumavě. A taky jsme tam  byli. Sobota 3.září. Vystupujeme na Modravě do krásného, svěžího dopoledne. Sluníčko nám svítí, nálada je perfektní. A aby nebyla. Cestou  v autobuse nám pan Václav pověděl mnoho zajímavostí o místech, která navštívíme. Čekál nás nenáročný a pohodový výšlap na  Tříjezerní slať, Rokytu a zpět na Modravu. Ještě pár veselých kalíšků a jdeme !   Vše proběhlo podle plánu , společné foto se také zdařilo. Domů jsme dorazili už za hluboké tmy. Už se zase těšíme na příští "Šumavu" .

Richka

 

Sláva, nazdar výletu…..nezmokli jsme… a bylo to prima !

Tímto si dovoluji poděkovat všem zúčastněným, panu Schmidtovi, který je majitelem firmy LIGNETA za opětovné poskytnutí autobusu (pan řidič byl šikovný a ochotný).

Mgr. Václavu Svobodovi, "rodáku šumavskému", za bezvadnou trasu a odborný komentář.

 

Ať žije "Šumava 2017"!

 

Zdraví Pepa

 

 

Dobrý den vážení přátelé,
dovoluji si poděkovat skupině "Roháči z Lokte" za hudební vystoupení, pod názvem "Šeptání do tmy".
Dále děkuji zvukaři Tomáši Zíkovi za velkou obětavost.

Srdečně zdraví Josef Pelant

 

Dobrý den vážení přátelé,

ještě přikládám  zprávu od Ríši" Roháče".

Pepa

 

 

Ahoj Pepo.

Včera jsme byli celý den na cestě a mezi ježděním jsme odehráli tři vystoupení. Domů jsme přijeli ubití dnes po půlnoci.

Děkuji za fotky, došly J. Především chci ale za nás všechny poděkovat za krásný páteční večer, který jsi pro nás připravil. Setkání s dobrými lidmi, srdečná atmosféra, božská mana, to pro nikoho z nás není všední náplní běžících dní. Takové večery jsou obohacující pro každého, kdo se zúčastnil a my si vážíme toho, že můžeme být při tom.

Pepo, úvodní film byl dech beroucí. Úžasné, dokonale sladěné s hudbou. Ten pohled z výšky donutí člověka popřemýšlet o hodnotách. Lidská zloba, neschopnost dorozumění se, i ta nejhroznější válka – jsou vedle věků a majestátu přírody úplnou nicotinou. Bohužel, krutou a způsobenou samotným lidstvem.

Je dobře si spoustu věcí uvědomit. V pokoře, v úctě k historii zemského bytí a určitě nejvíce v úctě člověka k člověku. Tady by asi mělo začínat úplně všechno. Podívej, k čemu jsi mě vyprovokoval. Měj se fajn, pozdravení Tvé paní Jiřince a všem dobrým lidem na kopec.

Ríša.

=

 

Po delší, řekněme prázdninové pauzičce, která byla z části způsobena technickými zmatky a z části již zmíněnými prázdninami se opět budete setkávat s informacemi o dění ve sdružení Andělská Hora z.s.

Richka

 

   Rotary club Karlovy Vary uspořádal  na počest 700. výročí  narození císaře Karla IV v šest hodin 14. května , v den a hodinu jeho  narození, happening.  Všichni,  kdož se v tak časnou hodinu shromáždili před budovou Lázní I. ale nelitovali. U sochy Karla IV. si vyslechli zajímavou přednášku o hystorii sochy a o jejím tvůrci z úst mgr. Boženy Vachutové.  Následné položení věnců   provedli zástupci města, Rotary clubu i OS. A Hora . Poté se celá skupina vydala na  promenádu po dalších místech lázeňského města, kde se nacházejí  artefakty, připomínající císaře. První zastavení bylo u GH Pupp, následovala Tržní kolonáda, Mlýnský pramen, kolonádní orchestřiště ,vojenský lázeňský ústav . U městské knihovny mgr. Milan Augustin pohovořil o pískovcové soše na jejím průčelí. Jako vítané zpestření byly  i fanfáry  na lesní roh. Zakončení bylo v sadech Jenna de Carro v sloupu se sochou Karla IV. Pak následovala opožděná snídaně. Celou atmosféru umocňovalo svěží i když chladné ráno s vycházejícím sluníčkem.                                                    Velmi povedené! Děkujeme.

Richka

 

Dobré ráno vážení přátelé,
dovoluji si vrátit se ještě k "Pustému zámku 2016" protože AH STUDIO pro vás připravilo video.
Pomocný kameraman byl tentokrát pan Mgr. Václav Žalman.

https://www.youtube.com/watch?v=DpLC84O61L0

Zdraví Josef Pelant

 

Ráno 7.května v 7.30 seč odstartoval už šestý pochod na Pustý Zámek. Tradičně začínáme na Andělské Hoře při prezentaci, vyběru startovného, předání svačiny a následném poučení, jak se v prostoru VVP Hradiště pohybovat. Letošní ročník se nese v duchu oslav 700. let od narození Karla IV. Před Štichlovým Mlýnem je kraťoučké zastavení u nově vysazeného stromu Karla IV. Pak následuje již zmíněný Štichlův Mlýn - kaplička. Zde konstatujeme, že máme nové přírůstky naší členské základny. Šestici mláďat konipase lučního, kteří právě obývají okenní rám kapličky. A následuje  další velká změna. Přes potok vede nová lávka. Je to trochu škoda, protože minulé ročníky byly zpestřeny někdy i humornými prostocviky při  překonávání této vodní překážky. Za funění se had pochodníků sune k další zastávce- smírčímu křížku. A dále od hradu dále,  vzdalujeme  se od Andělské Hory a už jsme v Lučinách. Jsme uvítáni paní starostkou Jarmilou Božkovou . Následuje malé občerstvení a vzhůru, a to opravdu , vzhůru do Svatoboru. Paní starostka Božková nám otevřela zcela vybydlený bývalý poutní kostel, abychom si mohli dílo zkázy prohlédnou opravdu zblízka a i zevnitř. Po dalším usilovném pochodu zdoláváme náš cíl, vrchol Pustého Zámku. A čeká nás další překvapení. Zde vyslechneme zdravici samotného císaře říše římské, Karla IV. Někteří jedinci neodolají a nechávají se vyfotografovat s jeho císařSkou milostí. No, kdo by odolal. Taková příležitost se naskytne zase až za sto let, že. Pomalým krokem se sune had poutníků k místu nejmilejšímu, ke gulášovně. Ani tady není vše jako minule. Výdeje pochutin se letos osobně ujala i paní šéfová, paní Jiřina. Hezký dárek k císařovým narozeninám. A po příjemně strávených chvílích odpočinku už zbývá jen závěrečné klesání k autobusům. Musíme pochválit "i Ty nahoře" , protože počasí bylo bez chyby. Prostě se letos zadařilo.

 

Dobrý den vážení přátelé,

doufám, že se vám mise na Pustý zámek líbila a že jste si to užili.

Nyní mi dovolte, abych veřejně poděkoval realizační týmu, který pro vás akci připravil a zorganizoval.

Děkuji: Daně Patočkové a Daně Štorkánové za přípravu svačin,  Davidu Záluskému za přípravu výborného guláše, firmám PRIMA DELIKA- Karel Specián a RS MASO-Rudolf Šnábl za dodání vepřového masa z vybraných českých chovů,  Petrovi Kováčovi za všeobecnou dopravu a logistickou podporu, Tomáši Zíkovi za vaření kávy a zákusky , plk. ing. Jaroslavu Müllerovi v.v. za podpůrnou logistiku pro autobusovou dopravu, gen. ing. Břetislavu Nytrovi v.v. za logistické poradenství, Miroslavu Pelantovi za technické spojení na funkci motospojka,  Martině Pelantové za odvoz raněných a vyčerpaných, startovnímu týmu- ing. Lýdii Stráské, Daně Štorkánové a  Mgr. Jaroslavu Hermanovi, který je předsedou spolku Andělská Hora www.andelskahora-os,cz,  ing. Radkovi Zamrzlovi, který nám opět umožnil parkování na své louce,  Petrovi Šedivkovi za přípravu základního tábora,  Jitce Svobodové za důslednou kontrolu na Czech point ech., Jindřichu Skopcovi za přípravu textu pro herce Vuka Čelebiče, kterému děkujeme za ztvárnění postavy Karla IV., synovi Jakubovi za rozvoz stravy a fotodokumentaci, ženě Jiřce za všeobecnou podporu, paní starostce Jarmile Božkové za milé přivítání v obci Doupovské Hradiště.

Zvláštní poděkování patří Vojenskému velitelství pro Karlovarský kraj v čele s ředitelem plk. ing. Jaroslavem Kořínkem a jeho zástupci  pplk. ing. Karolu Paálovi.

Dále děkujeme přednostovi Vojenského újezdu Hradiště pplk. ing. Petru Vašíčkovi za vynikající součinnost.

Závěrečné poděkování patří také firmě LIGNETA-Petr Schmid za autobusovou dopravu, firma LiGNETA nás již několik let dopravuje i na jiné akce.

Závěrečné poděkování patří také vám, účastníkům pochodu, "Pustý zámek 2016", za  příkladnou kázeň.

Srdečně zdraví Josef Pelant

Richka

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
PřihlášeníPočasí na Karlovarsku