Aktuálně
historie v Krušnohoří
pohled

TOPlist

 

Vítáme Vás na stránkách sdružení Andělská Hora.

Vážení čtenáři a členové z.s.

Pokud máte připomínky, náměty nebo máte potřebu doplnit  některé uvedené sekce

pište na : Richka@email.cz

Administrátor
logomoje

Je vidět, že Kazan má váhu. Zaznamenali jsme žádostivé jedince, kteří by rádi sortiment záchranných prostředků inovovali, ba přímo rozšířili. No ! Ale pozor. Naše lesy nejsou nálevna!!!

Richka

Dobrý den vážení, přátelé přeji i vám krásné mrazivé ráno.

Především ale děkuji všem, co poslali připomínky k rumu a Černému psu Kazanovi. Přišlo pár žádostí, zda by Černý pes Kazan nemohl dodávat žaludeční likér od Jana Bechera. No možná, že by něco napověděla dnešní noční obloha, proto bděte.

                   Černého psa Kazana ještě nikdo nikdy neviděl, ale budiž, pokusím se žádost Kazanovi zanechat v té staré mrtvé schránce.

Za tímto účelem bude nutné vyřešit: Pecher nebo Becher, velice kvituji, že někteří z vás za tímto účelem už pátrají i v archívech. Prosím nenechte se zmást falzifikáty!

Kazanovi zdar!

Zdravím srdečně J:p.

 

Nastala zima . Příjdou i kruté mrazy! Prokřehlý turista, který by potřeboval záchranu před nepřízní přírody, se může spolehnout na naši Odpočívku. Ale najdou se i takový zhovadilci, kteří si neváží dobrodinní druhých!! I stalo se , že ona záchranná tekutina byla docela sporstě zcizena, by přímo ukradena.

Už je vše napraveno  jak hlásá následující text:

Dobrý den vážení přátelé,

pamětní kniha je ofocena, rum který někdo sprostě ukradl je doplněn.

Zdraví J:p.

A to vše  je zásluhou koho? No přece .....

Černý pes Kazan rum v zimě nenosí, nechává si ho nosit, víme že je chytrý, protože má velký mozek. Zatímco příbuzný bernardýn se s rumem pořád vláčí v závějích.

Ano, ano Černý Kazan opět mění svět, lidé přestávají pít rum, od 10.1.2016 do 15.1.2016 ubylo jenom trošku, viz. foto.

Kazanovi zdar!

Zdraví srdečně J:p.

011

 

A diví se i kolemjdoucí...

 

022

Děkujeme.

Richka

 

 

 

 

V novém roce ( už zpravidla o silvestrovské noci   ) je zvykem dávat si různá předsevzetí . Obvykle se ale moc neplní, protože po probdělé noci přichází kalné ráno a vše pak vypadá jinak. To však není případ našeho občanského spolku ( jak se od letošního 1.1. oficiálně jmenujeme) . Loňským přáním bylo, že silvestrovské oslavy budeme pořádat v Odpočívce . A taky se pořádaly. 31.12.2015 se parta oslavovatelů vydala na ono kouzelné místo a .. a vznikl první ročník "Silvestrovské setkání ve mlejně". A budeme pokračovat i nadále , k tomu nám dopomáhej - te všichni.

Jaká byla atmosféra, tak to uvidíte v galerii - Silvestr č.1

 

Richka

A ještě :

Vážené dámy, pánové, kamarádi, Moniko a přátelé,

dovoluji si poslat několik fotografických snímků, ze včerejší silvestrovské noci. Dále si dovolím poděkovat za účast na I. ročníku "Silvestrovské setkání ve mlejně", ten první, 2014 byl nultý, jaksi zkušební.

Vše proběhlo v příjemné atmosféře, hlavní skupina si ve 00:00 připila, odjížděli jsme ve 2:15.

Odjezd byl mírně dramatický, protože kamenické vozidlo uvízlo ve svahu, bez naší pomoci by tam byli ještě teď, také od nich přišla děkovná sms.

P.S. Karkulka se určitě najde!

Všechno dobré do nového roku přeje J:p

 

 

 

Dobrý den vážení kamarádi a přátelé
dovoluji si vám popřát klidné svátky, do nového roku hodně síly, přátelství, lásky a porozumění.
Buďte lepší, budujte přátelství, zkuste využít sváteční dny k odpuštění, nebo k omluvě, v novém roce se vám bude lépe "dýchat". 
Vám, co vás něco trápí, třeba nemoc, přeji aby vás neustále někdo podporoval a byl vám nablízku, protože opravdu naděje umírá až poslední. Jeden můj dobrý známý říká: "Když jsem tak jednou seděl za sklem na "jipce" a díval se na mou ženu, která ještě nedávno sršela životem a najednou nic, jen zabalené tělo s popiskou, pak prázdná postel, to nemůže být všechno".
 

Dobrá věc spojuje dobré lidi.
IT.
Za studio A.H. přeje Josef Pelant.


https://www.youtube.com/watch?v=aLG_2WGBzYg

 

dobr vle pf 16 kopie

To přeji všem Richka

 

 

V sobotu 19.12.2015 v kostele sv. Michaela na Andělské Hoře proběhlo adventní setkání pořádané již po desáté o.s.Andělská Hora. Řeknete si, no a co, takových adventních setkání je v tomto předvánočním čase spousta.                                                                                                                                                                       Ale , je tu jedno obrovské ALE!!!! Kdo nebyl, ten přišel o zcela ojedinělý a hluboký prožitek. A jak to trefně nazval jeden z účinkujících, byl to takový andělskohorský „Woodstock „. Směsice různorodých hudebních stylů a účinkujících , kterou by jeden na adventní koncertu nečekal. Zahájil dětský sbor Mišpule v Nové Role. Po něm přišli nám dobře známí Roháči, následoval pan Kiďák Tomáško. A i na mluvené slovo se dostalo. Paní Domesová nás oblažila vánočním příběhem kapra a rybáře. A program postříbřil pan Paleček, opět Roháči spolu s DaD kvintetem. Na scénu přichází objemné těleso s tajemným názvem PPSVD spolu s NMKOD. Název tajemný, ale melodie opět překrásné. Na závěr všichni účinkující jako jeden muž a žena zapěli „Narodil se Kristus pán…“ No prostě úchvatné. Kostelem se neslo zvonění zvonečků a dlouho,dlouho nekončící potlesk . Tak prožilo více než tři sta lidiček jubilejní desátý adventní koncert. Díky.

Richka

Studio AH na krátkém videu ve zkratce zachytilo sobotní dění .

https://vimeo.com/149560530

V Galerii je pod: 2015 a položce ad15 ,krátká fotovzpomínka. Omlouváme se za malý techniký problém. "Volání" fotografií je prozatím jen tímto způsobem.

 

I poděkování je tu.

 

Dobrý den vážený a milý Ríšo, Roháči z Lokte, pane Žemličko, paní Domesová, paní Petříková, všichni účinkující, Tomáši.

 

Prosím, dovolte mi abych se poklonil vašemu sobotnímu vystoupení na Andělské Hoře, bylo to nejlepší vystoupení za posledních deset let a dovoluji si tvrdit, že ani kostel sv. Michaela za posledních 70 let nic lepšího neviděl!

Po celý příští rok máte moji podporu.

Přeji klidné svátky a dobrý rok 2016.

S úctou zdraví Josef Pelant.

Dobrý den vážení kamarádi a přátelé,

dovoluji si ještě jednou poděkovat všem, kteří se celý rok podíleli na společné činnosti našeho, dnes již spolku Andělská Hora.

Dovolil jsem si vybrat jeden z posledních emailů.

Pepa.

Ahoj Pepo,

omluv pozdní odpověď, stále nestíhám. Jsi moc hodný, za uznání děkujeme, ale nepřeháněj to.

Na místě je seknout poklonu Tobě a celému Tvému týmu. Za deset let jste stačili potěšit spoustu lidí. Máme velkou radost z toho, že se před pár lety naše cesty zkřížily a že jsme několikrát mohli být  Vašimi spolutvůrci. Po tomto desátém setkání to platí dvojnásob. 

Mluvil jsem ještě večer s Kiďákem, s Luckou Domesovou, s Pavlem Žemličkou. Všichni na Vaši adresu chrlili jen samou chválu. Dnes mi volal Míra Paleček, říkal, že cítí potřebu Ti též ještě dodatečně poděkovat. Třeba už Ti volal, velmi se mu na Andělce líbilo. Poděkování přišlo též od paní sbormistry-ně, nejspíše Ti taky napsala. Jestli ne, tak tlumočím.

Pepo, přeji Tobě, Tvým kamarádů a přátelům, kteří s Tebou tvoří novodobé kulturní dějiny obce Andělská Hora, abyste vydrželi a aby se Vám dařilo vše, do čeho se pustíte.

Krásné svátky, mnoho štěstí a zdraví přeji a na viděnou se těším – Lubomír Ríša Melichar a všichni Roháči.

 

 

 

Již zítra vypukne jubilejní desátý ročník adventního setkání, které tradičně pořádá o.s. Andělská Hora. Přípravy jsou dokončeny a můžeme vše spustit. Už se na Vás těšíme. img 9501dnes

Richka

 

 

 

 

Vážení čtenáři a přátelé.

Patrně jste zaregistrovali jistou prodlevu v kadenci informací a článků na našem webu. Vše bylo zapříčiněno " infekcí", která se jako slizký červ vloudila na naše webové stránky. Vše se ale podařilo včas zachytit a eliminovat. Ještě zbývá doladit některé malé detaily, aby bylo vše zcela funkční a běželo k  Vaší i naší  spokojenosti. Ještě malou, ale opravdu malou chvíli budeme ladit a opravovat naše stránky. Po Novém roce už bude dokonáno.

Co se bude v nejbližší době dít? No přece Adventní setkání v kostele sv. Michaela na Andělské Hoře a to 19.prosince 2015 od 14,30. Jste všichni srdečně zváni.

Zachovejte nám i nadále přízeň.

Za celý kolektiv O.S. Andělská Hora   

Richka

 

Sobotní chladné ráno - 5.30, terminál. Skupinka postav zvolna nastupuje  do autobusu. V pološeru se soukají do pohodlných sedadel. Ještě uložit bagáž a ..... a zvučný hlas čte naše jména. Tady, zde, jo.  Prezentace. Tak tohle  je letošní začátek už pátého ročníku Šumava 2015. Postupně přistupují další a další. Začíná se rozednívat a my sledujeme oblohu. Předpověď nebyla moc lákavá. Cesta ubíhá, skvělý průvodce Václav, tak jako každý rok, nás informuje, co nás čeká a nemine a už je tu parkoviště Špičácké sedlo. Plni očekávání vystupujeme a stoupáme na náš první cíl, na vrchol Pancíř. Tady fouká dost čerstvý vítr. Po krátké zastávce sestupujeme k pramenu Úhlavy a pak cestou necestou ke stanici lanovky. Ta nás dopraví na Špičák. Vyjasnilo se a viditelnost je přímo luxusní. Na vrcholu rozhledny se kocháme kruhovým výhledem. Je to silný zážitek. Pak následuje příkrý sestup k Černému jezeru  a  zpět příkrý výstup. A zase sestup k dalšímu jezeru - k Čertovu. Dál už jen pohodovou pěšinou na Špičácké sedlo k autobusu. Už zbývá jen "polní občerstvení" a v poklidné atmosféře klábosení se vracíme domů. Šumava 2015 je mtrvá, ať žije Šumava 2016!

Richka

 

Dobrý den vážení šumavští cestovatelé,

 

dovoluji si velice poděkovat firmě LIGNETA, že nás již pětkrát vyvezla na Šumavu, jak ten čas letí, snad proto jsem ho zastavil pomocí 393 fotografií, z nichž vám pár posílám, sice ve zmenšené formě ale kdo bude mít zájem o "plnou" velikost jsou u mne fotografie k dispozici.

 

Dále patří poděkování Mgr. Václavu Svobodovi, za přípravu trasy, fundované komentáře a  pěkné "mluvené slovo".

 

Je potřeba také poděkovat panu řidiči Petru Svobodovi za bezpečnou jízdu, Daně Patočkové za přípravu svačiny a vám všem za příjemně strávenou sobotu.

 

Příště? Možná, že Velký Javor, ale necháme to na Václavovi.

 

Dobrá věc spojuje dobré lidi.

 

IT.

 

Neobvykle srdečně zdraví Josef Pelant.

 

 

Dobrý den vážení přátelé,

Aleš Brožík byl zkontrolovat Husův buk, jak přežil ty úmorné sucha, zdá se býti v pořádku jenom ta výrůstky na listech....

Zdraví J:p.

Dobré ráno vážení přátelé,

je nádherné kolik je v našem okruhu velice vzdělaných lidí, ba přímo odborníků, proto si je dovolím citovat.

Všem přispěvatelům velice děkuji za odborné a fundované připomínky.

Srdečně zdraví Josef Pelant.

 

Jirka napsal:

Já si myslím, že ty výrůstky nejsou nic špatného, dělá to (s největší pravděpodobností) žlabatka dubová a - i když to je na buku - tak se tomu říká duběnky a dělával se z toho inkoust.

 

 

Petr napsal:

Žlabatky jsou na dubu, na buku je to bejlomorka, ale principt je stejný. Malý dlouhonohý komár naklade vajíčka na listy a larvy svým sáním způsobují reakci rostliného pletiva. V každém výrůstku je jedna larva, na podzim hálky opadají, na jaře se larvy zakuklí a vývoj se opakuje. Je to pouze estetická vada, buk to neohrožuje. Hálky se mohou na podzim sebrat a spálit ( opadávají dříve než listy ). Nebo se může na jaře použít postřik insekticidu. Ale v praxi se to nedělá.

=

 

Je 21. srpna, 20 hodin. Začíná "Šeptání do tmy". Co se děje? Co to znamená ? Datum by napovídalo, že .... Ale ne ,není třeba se děsit, je to jen další setkání kamarádů, přátel a spolkařů z AH. A protože s hudbou jde vše lépe, účinkovali zde také nám milí Roháči. Ve večerním příjemném chladu a při opékání uběhl večer opravdu příjemně, i když rychle. Tak už se těšme na příští Šeptání.

 

Dobrý dne vážení kamarádi a přátelé,

dovoluji si vám poděkovat za pěkný páteční večer. Zvláštní poděkování patří hudební skupině Roháči z Lokte pod vedením Ríši Melichara, a také jejímu hostu, paní Lucii Domesové.

Ríša pro nás měl  ve scénáři hudební překvapení, měl dorazit  Vojta Kiďák Tomáško, ale nečekaná událost ho zavála až na Moravu.:-)

Kiďák je vlastně autorem toho "šeptání do tmy", příští rok to napravíme.

Dobrá věc spojuje dobré lidi.

IT.

S přátelským pozdravem Josef Pelant  

 

Je sobota,15. srpna, krátce po poledni. Vrcholí poslední přípravy.   

Po dopolední přeháňce se vyjasňuje obloha a vyjasňují se i tváře návštěvníků areálu Štichlova mlýna. Ve 14. hodin začne kytarový recitál pana Jiřího Schmitzera. A začal - fanfárou na lesní roh. Pak už následovala příjemně strávená jedna a půl hodina ve společnosti skladeb tohoto jedinečného hudebníka a člověka. Celá společnost pozorně poslouchala a odměnou panu Schmitzerovi byl spontánní potlesk. Moderování akce se ujal s elánem sobě vlastním přítel Ivan.

Po ukončení sezení byly předány předsedou našeho O.S. drobné upomínkově-recesistické předměty. Pak následovalo drobné, ale skvělé pohoštění z dílny Doupovských uzenin. Po skvostně stráveném odpoledni se návštěvníci pomalu rozcházejí do svých domovů. Byla to překrásně strávená sobota!

Richka

 

 

Dobrý den vážení přátelé,

našemu stromku, který jsme v roce 2013 vysadili na Modravě se daří dobře viz. foto.

 

Zdraví Pepa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dobrý den,
zasílám slíbené foto stromku (buku) na Modravě.

Mějte se.

S pozdravem 
Jan Voldřich - jednatel

 

Jan Hus - výročí upálení

Jako vzpomínku na neblahé šestisté výročí mučednické smrti mistra Jana Husa uspořádal karlovarský Rotary club komponovaný pořad - setkání. To se uskutečnilo v překrásném prostředí barokního Letohrádku v Ostrovské zámecké zahradě 4. července. Hlavními protagonisty byli Alfréd Strejček a Margit Kolářová, která doprovázela na violoncello. Moderování akce se chopil mgr. V. Svoboda a ing. Ivan Thýn. Příjemně strávený polední čas byl zakončen malým rautem. Poté se přítomní odebrali do zámecké zahrady, kde byla symbolicky zasazena Husova lípa.

Podíl naší o.s. Andělská Hora spočíval v přípravě rautu a zajištění lípy.

Richka

 

Dobré ráno vážení přátelé,

dovoluji si vám v tento výjimečný den poděkovat za vaší sobotní návštěvu Letohrádku Ostrov. 

Jmenovité poděkování patří těmto osobám:

Paní daně Patočkové za týlovou podporu, Milanu Hrdličkovi za přípravu rautu, Jaroslavu Hermanovi, Evě Hermanové a Daně Štorkánové za hladký průběh vlastního občerstvení, pracovnicím Galerie Ostrov za výraznou pomoc, Tomáši Zíkovi za zapůjčení stolů, AČR za zapůjčení ubrusů, Tomášovi Čepelákovi za podporu, panu Kotlárovi za zalévání Husovy lípy, agentuře Boom-Milan Gargula za výrobu cedulky ke stromu.

Paní Vachudové za velkou vstřícnost, Václavu Svobodovi za profesionální moderování celé akce.

                          Příteli Ivanu Thýnovi za vše

Zdraví Josef Pelant.

 

 

Jabloň

25.červen – 4.červenec a 23.prosinec – 1.leden

Ačkoliv není jabloň příliš masivně stavěna, vyznačuje se ladností a šarmem, vyzařuje z ní silné osobní kouzlo a přitažlivost. A právě tato přitažlivost působící na opačné pohlaví neztrácí nic na své intenzitě až do pozdního stáří. Po celý svůj život si zachovává schopnost vcítit se , jednou šťastně, podruhé nešťastně zamilovaná, je vždy připravena na flirtování a milostná dobrodružství. Pokud najde partnera, který jí nabídne uspokojivé soužití, bude si umět občasnou nevěru zakázat, protože jejím nejtoužebnějším přáním je milovat a být milována. Jabloň je v nitru věrným a citlivým partnerem. Chovat se zištně, to je vlastnost, která je jabloni naprosto cizí. Darovala by svoji poslední košili, což však občas vede k tomu, že její dobrota a velkorysost bývá druhými zneužívána.

V nejhlubším nitru každé jabloně dřímají vlohy pro badatelskou a vědeckou činnost. Za příznivých podmínek je schopna dosáhnout mnohé, získat obdiv a úctu. Ona však nejraději žije přítomným okamžikem a nemyslí na zítřek. Často bývá roztržitá - v jádru je bezstarostným filozofem se špetkou fantazie. Život jabloně není nikdy poklidný a nudný, nýbrž vzrušující a neobvyklý.

Tak, vážení , tento "jabloňový" horoskop je posledním z publikované řady. Pozorný čtenář si jistě povšiml, že každý horoskop platí vždy pro dvě období roku.

Richka

 

 

Fíkovník

14. – 23. Červen a 12. – 21. Prosinec

Fíkovník je silná ale poněkud svéhlavá osobnost, která se nelíbí každému. Ve svém úsudku je nezávislá a nestrpí žádné námitky. Za určitých okolností je schopná zajít dokonce tak daleko, že své protivníky utlačuje násilím.

Miluje život jako takový a obzvlášť´ ten rodinný. Ale necítí se dobře pouze v rodinném kruhu , chtěl by , aby byl stále obklopen milujícími lidmi všeho druhu. Je vysloveně srdečný k dětem a zvířatům. V lásce je spíše nestálý, což mu přináší často komplikace , starosti a někdy dokonce bolest.

Má smysl pro humor a potají se přiznává k pohodlnosti a lenosti. Přesto stojí oběma nohama pevně na zemi a plánuje šikovně a cílevědomě. Jeho nadání a inteligence mají téměř vždy praktickou povahu.

Spojit svůj život s Fíkovníkem se vyplatí. Člověk toho nebude nikdy litovat, ale také nemůže očekávat žádné zázraky.

 

Dobrý den vážení přátelé,

níže je odkaz na video  z akce  "Pustý zámek 2015".

Při obléhání zdejšího hradu nařídil švédský kapitán Höngara vykutat v prastaré jeskyni štolu, v které si pak vojsko skladovalo maso ze zdejších oslů.

Když Švédi odtáhli, našli místní obyvatelé v jeskyni zavěšena dutá polínka, ve kterých bylo napěchováno oslí maso.

Zatím je nepochopitelné, z jakého důvodu se pak tyto výrobky nazývaly jako hungar flajš, že by Uherský salám pocházel z Andělské Hory?

V jarních měsících, nejlépe na přelomu dubna a května se občas v okolí Stichlova mlýna podaří ještě nějaký "hungar salama"  najit.

 

Srdečně zdraví Josef Pelant.

https://www.youtube.com/watch?v=Jp-JPJNvZUw

 

Dobrý den vážení přátelé,
je to již pět let, co jsme objevili lesní anomálii, někdo navozil do krásného lesa "mour". Zpočátku nebylo jasné, jak někdo dokázal tak daleko od civilizace a ještě mezi vzrostlé stromy navozit několik kubíků mouru.
Jenže po bližším ohledání jsme zjistili, že to není klasický mour z uhlí, ale pozůstatek po vypálených kabelech. Několik metrů dále byl ještě zbytek jakéhosi obydlí, kde "palič" nebo "paliči" přebývali.
Po konzultaci s fa. DEKONTA, pobočka Slaný, jsme odebrali vzorky "mouru", v kterém bylo zjištěno velké množství mědi, na jejich radu jsme veškerý materiál nechali navozit do připravených kontejnerů, po ohledání místa technik zjistil, že bylo velké štěstí, že k "vypalování" kabelů docházelo na skalnatém podloží, které zamezilo pronikání do okolního prostředí.
Velké poděkování patří všem zainteresovaným institucím.

Přiložené snímky jsou svědectvím této zhovadilosti!

J.P.

 

Dobrý den vážení přátelé,
dovoluji si, tak jako každý rok poslat fotografie a "Jarní zprávu 2015".
 
Kuna ze Stichlova Mlýna si přišla ráno prověřit, cože se to chystá v jejím teritoriu, jakési "Šeptání do tmy". Premiéra se uskuteční 21.8.2015 ve večerních hodinách, zdá se, že s tím paní kuna počítá.
Výstava trofejí opět "zmokla", ing Illichman je na déšť už zvyklý, tato akce je také o setkávání starých přátel. Na výstavě byly vidět i zbraně.
Lesní správa také vystavila některé obrázky z našich akcí, děkujeme!
Je vidět, že Lučiny dříve spadaly pod panství Andělská Hora, i zde zanechal Jakob Tentzel svůj "otisk", na fotografii je vidět kopie pece "vertikální pánev", nákres tohoto zařízení je vidět v jeho pojednání o alchymii "De metallis diversi tractatus", které je uloženo v pražském Národním muzeu.
Třešňové stromořadí je v pořádku, Milan tam preventivně aplikoval "chemický ohradník", někteří z vás se letos už dočkají i několika plodů.
V blízkosti třešní se objevila zajímavá anomálie, neobvyklá forma Zlatohlavé lilie.... viz. foto.
I letos si v kapličce postavili ptáčkové hnízdo, tentokrát je to budníček lesní.
Při procházce lesem mějte vždy přítele na vodítku. Nehledě na to, že letos je velký porodní boom divokých prasat, bachyně se umí pěkně naštvat.
I kámen se v okolí Stichlova umí krásně odít, je to škola Děda Doupováka, ten jde vždy příkladem!
Fotografie ukazuje, jak bude vypadat hrneček na 10 ročník "Adventního setkání 2015".
Kaplička i odpočívka jsou v pořádku, jenom podlaha by potřebovala větší úklid. Vzkazy, které píšou poutníci do knihy, jsou zajímavé, někdy až dojemné, také vás pozdravuje Družina bílého psa.
Goethe i jeho stromy porozumění jsou krásně zelené. Prosím o zprávu, komu patří Dubinský potok, respektive koryto potoka.
J.P. 

Habr

4. - 13. červen a 2 .- 11. prosinec

Habr představuje chladnou krásu, která přitahuje nejen v mládí mnoho pohledů .Velmi dbá na svou kondici a svůj zevnějšek. Vždy dokazuje dobrý vkus. I když má občas sklony k egoismu, tak jen proto, aby si zpříjemnil život jak jen to je možné. Vede rozumný ,disciplinovaný život, ale pod tenkou skořápkou dřímají různá přání.Tak hledá teplo, citlivého partnera, pochvalu a uznání. V lásce nehledá nic všedního, spřádá sny a jen málokdy je spokojen se svými pocity. Je častěji milován, než on sám miluje

Habr přemýšlí příliš často a někdy příliš dlouho; vždy si myslí, že špatně vybral, vždy má strach, že je podváděn a nedůvěřuje téměř lidem. Je si vědom svých povinností, někdy až přehnaně. A to může velmi zatěžovat jeho soukromý život. Přesto se často vydá na uměleckou dráhu.

 

 

 

Jasan

25.květen – 3.červen a 22. listopad – 1. prosinec

Jasan má obvykle přitažlivý charakter a je oblíbený u přátel i u cizích lidí. Vzhledem k jeho impulzívnímu, náročnému a temperamentnímu charakteru, dělá vždy to, co považuje za správné a kašle na kritiku nebo zlomyslné poznámky. Vždy vyčnívá z davu.

Jasan je ctižádostivý, inteligentní, nadaný, téměř vždy skvělá osobnost.Vysoké cíle, jež si stanoví, dosahuje vždy hravě, ale když se mu to nepodaří, stáhne se z vnějšího světa, někdy až do kláštera. Většinou hledá něco neobvyklého a zahrává si s osudem. I když se Jasan chová celkem vlídně a přátelsky, může být také egoistický a vnucovat svému okolí své požadavky. Ale co jiného se dá očekávat, koneckonců se nejedná o žádnou průměrnou osobnost. Je možné jí vždy věřit a opřít se o ni.

V lásce je tento nadšený individualista věrný a rozvážný. Někdy zvítězí rozum nad city, ale když se Jasan už jednou rozhodne pro život ve dvou, potom to bere velmi vážně. Ať už je bouřka a nebo sněží, ať přijdou dobré nebo špatné dny, ve stínu jeho větví se vám bude dařit vždy dobře.

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
PřihlášeníPočasí na Karlovarsku