Aktuálně
historie v Krušnohoří
pohled

TOPlist

 

Vítáme Vás na stránkách sdružení Andělská Hora.

Vážení čtenáři a členové z.s.

Pokud máte připomínky, náměty nebo máte potřebu doplnit  některé uvedené sekce

pište na : Richka@email.cz

Administrátor
logomoje

Je sobota 5. března a do Štichlova mlýna míří parta "pouštěčů". Co mají v úmyslu ? No asi ,jak říká titulek, něco pouštět. Ano, ano  je to tak! Začíná letošní vypouštění plůdků pstruha potočního do Dubinského potoka. Voda je poněkud po dešti divočejší, než je obvyklé. Proto  vyhledáváme  klidnější partie potoka. Máchání ve studené vodě si  pak vynahradíme  u ohýnku . Je potřeba vše prodiskutovat a taky osmahnout nějaký ten buřtík. Příjemně  a užitečně strávené čas rychle ubíhá . Kolem 1/2 třetí se spokojeně rozcházíme .

Richka

 

Nelekejte se, není to žádná zmatenost a ani nebyly veselé kalíšky! To nás jen navštívilo cyklobratrstvo, které si říká TUKANI. Jejich krásná obrazová i slovní reportáž nás samozřejmě těší.

Děkujeme.

Richka

Dobrý den

Vážený pane Administrátore,

chtěli bychom poděkovat všem, kteří se svou usilovnou, neustálou snahou a péčí o zvelebení prostoru kolem kaple Panny Marie zasloužili o náš sobotní nevšední zážitek a překvapení při brouzdání v terénech v okolí nejen Stichlova Mlýna ( http://tukani.cz/2016/02/2016-02-06-sobotni-vyjizdka/ ).

Za Tukan Bike Team Karlovy Vary

Petr

 

Čerstvá zpráva od našeho vrchního inspektora:

Dobrý den vážení přátelé,

ve Stichlově mlýně na vás čeká pár nových věcí, je to překvapení. V sobotu tam byli první letošní táborníci, 8 lidí a 4 psi.

V knize vzkazů přibylo několik nových záznamů. Správci lesního chrámu v okolí rozmístili nové budky.:-D Cesta do S.m. je ve spodní části poškozena,:-(( potřebuje dvě fůry štěrku.

Lípu u smírčího kamene silně poničila vysoká, snažím se lipku zachránit.

Zdraví srdečně Josef Pelant

 

Pilní turisté turistují a chválí a my jim za to děkujeme!!!!!!!

Vzkaz pro pana Šedivku.

Ahoj Petře, musím Ti napsat o mém víkendovém putování na Andělskou Horu a poté Šemnickou skálu. Moc příjemně mě překvapila neustálá zvelebovací činnost kolem Andělky. Začíná to na hradě, kde se buduje, poté u kostela, kde je Goethova pamětní deska, poté už na žluté turistické vztyčený kámen z Tisu u Blatna s historií a k tomu ta nádherná třešňová alej ještě s vánoční výzdobou. No to je krásy kolem! No a k dovršení příjemného prožitku u kapličky klobásové ochutnání a štamprlička na cestu! Tak to byl výlet, to ti řeknu. Je to fakt milý zjištění, že jsou tu lidi, který se tímto zabývají. Jsi určitě mezi nimi i Ty, myslím, že tam máš zasazenou i jednu třešničku, tak jen chci říci DÍKY, aspoň tímto chci vyjádřit své uznání a obdiv.    Zdraví Helena

Richka

 

 

Přišel velice zajímavý a podnětný příspěvek.
Určitě nejsi sám!
J.P

 
Skvělé, dobrý poutník ještě žije. Jsem potěšen, že nejsem sám jako kůl v plotě !

Přidal jsem na zdar vašeho díla Honzu Chodce a připsal cosi do
http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=8491   
 
Toník

http://www.antonin-solc.cz/pout.htm

 

Vážení čtenáři. Po publikování posledních přispěvků a fotografií o dobrých skutcích "Černého psa Kazana" se  přímo roztrhl pomyslný pytel s  příspěvky k tomuto tématu. Řady " kazanologů" se utěšeně  rozšířili . A protože máme speciální rubriku KAZAN, všechny došlé podněty jsou tam přesouvány a chronologicky řazeny. Určitě to poslouží pro lepší orientaci p.t. čtenářů a také bude studijní materiál k dispozici v uceleném balíku.

Richka

 

 

Dobrý den vážení přátelé,

ano, slova písně by se možná hodila na hymnu spolku, snad byla slova dokonce přečtena z té zmiňované noční oblohy. IT se už začal píseň učit zpaměti.

Velká většina zakládajících členů se shodla, že autorce písně udělíme čestné členství ve spolku Černý pes Kazan.

Také jsem musel stornovat "tu" žádost ohledně likéru, protože někdo do odpočívky přinesl kus salámu a zmiňovaný likér.

Má to být pro Kazana? Černý pes Kazan přeci alkohol nepije a salám nejí! Co teď s tím, dát k tomu cenovky a knihu dluhů?

Jaksi to celé postrádá ideu.    

"Idea zde nerozumím nic jiného, než co je bezprostředním, nebo nejbližším předmětem ducha, když spatří nějaký předmět" 

  Nicolas  Malebranche              

Kazanovi zdar!

img 0037

img 0040

A jeden zajímavý vzkaz.

img 0034

Zdravím srdečně J:p.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lidová tvořivost je opravdu úchvatná. Patrně k tomu přispěl mráz a taky záchranná tekutina / topivo.Nebo né?

Vážený ústřední výbore, ctěná rado, řadoví členové, občané a ostatní!

Podávám zprávu, že dnes ranní poštou dorazil text písně, která jako první na světě oslavuje Černého psa Kazana.

Navrhuji udělit autorce textu odznak bez čekací lhůty 12ti let! Vím, že udělením odznaku "Černý pes Kazan" bez čekací lhůty, porušíme veškeré vnitřní i vnější ustanovení a závazné vyhlášky! Přesto věřím, že při takto mimořádné události udělení odznaku společně prosadíme.

Kazanovi zdar, písni zvlášť!

Zdraví J:p.


 
Text písně- Potkala jsem Kazana--zpívá se na píseň Suchého a Šlitra- Potkal potkan potkana


1.  Běžel tudy černý pes

     před kamenem, za kamenem

     lahev rumu v zubech nes

     před kamenem, za kamenem.

     Kampak pane Kazane?

     Ať se s ní nic nestane !

2.  Do altánku v údolí

     před kamenem, za kamenem

     odpovídá s nevolí

     před kamenem, za kamenem.

     Vždycky, když je mrazivo

     nosím já tam topivo.

3.   Ať si sněží, ať fičí

      před kamenem za kamenem

      zima, mráz nás nezničí

      před kamenem, za kamenem.

      Potkala jsem Kazana

      ó to bude nirvána !

 

Je vidět, že Kazan má váhu. Zaznamenali jsme žádostivé jedince, kteří by rádi sortiment záchranných prostředků inovovali, ba přímo rozšířili. No ! Ale pozor. Naše lesy nejsou nálevna!!!

Richka

Dobrý den vážení, přátelé přeji i vám krásné mrazivé ráno.

Především ale děkuji všem, co poslali připomínky k rumu a Černému psu Kazanovi. Přišlo pár žádostí, zda by Černý pes Kazan nemohl dodávat žaludeční likér od Jana Bechera. No možná, že by něco napověděla dnešní noční obloha, proto bděte.

                   Černého psa Kazana ještě nikdo nikdy neviděl, ale budiž, pokusím se žádost Kazanovi zanechat v té staré mrtvé schránce.

Za tímto účelem bude nutné vyřešit: Pecher nebo Becher, velice kvituji, že někteří z vás za tímto účelem už pátrají i v archívech. Prosím nenechte se zmást falzifikáty!

Kazanovi zdar!

Zdravím srdečně J:p.

 

Nastala zima . Příjdou i kruté mrazy! Prokřehlý turista, který by potřeboval záchranu před nepřízní přírody, se může spolehnout na naši Odpočívku. Ale najdou se i takový zhovadilci, kteří si neváží dobrodinní druhých!! I stalo se , že ona záchranná tekutina byla docela sporstě zcizena, by přímo ukradena.

Už je vše napraveno  jak hlásá následující text:

Dobrý den vážení přátelé,

pamětní kniha je ofocena, rum který někdo sprostě ukradl je doplněn.

Zdraví J:p.

A to vše  je zásluhou koho? No přece .....

Černý pes Kazan rum v zimě nenosí, nechává si ho nosit, víme že je chytrý, protože má velký mozek. Zatímco příbuzný bernardýn se s rumem pořád vláčí v závějích.

Ano, ano Černý Kazan opět mění svět, lidé přestávají pít rum, od 10.1.2016 do 15.1.2016 ubylo jenom trošku, viz. foto.

Kazanovi zdar!

Zdraví srdečně J:p.

011

 

A diví se i kolemjdoucí...

 

022

Děkujeme.

Richka

 

 

 

 

V novém roce ( už zpravidla o silvestrovské noci   ) je zvykem dávat si různá předsevzetí . Obvykle se ale moc neplní, protože po probdělé noci přichází kalné ráno a vše pak vypadá jinak. To však není případ našeho občanského spolku ( jak se od letošního 1.1. oficiálně jmenujeme) . Loňským přáním bylo, že silvestrovské oslavy budeme pořádat v Odpočívce . A taky se pořádaly. 31.12.2015 se parta oslavovatelů vydala na ono kouzelné místo a .. a vznikl první ročník "Silvestrovské setkání ve mlejně". A budeme pokračovat i nadále , k tomu nám dopomáhej - te všichni.

Jaká byla atmosféra, tak to uvidíte v galerii - Silvestr č.1

 

Richka

A ještě :

Vážené dámy, pánové, kamarádi, Moniko a přátelé,

dovoluji si poslat několik fotografických snímků, ze včerejší silvestrovské noci. Dále si dovolím poděkovat za účast na I. ročníku "Silvestrovské setkání ve mlejně", ten první, 2014 byl nultý, jaksi zkušební.

Vše proběhlo v příjemné atmosféře, hlavní skupina si ve 00:00 připila, odjížděli jsme ve 2:15.

Odjezd byl mírně dramatický, protože kamenické vozidlo uvízlo ve svahu, bez naší pomoci by tam byli ještě teď, také od nich přišla děkovná sms.

P.S. Karkulka se určitě najde!

Všechno dobré do nového roku přeje J:p

 

 

 

Dobrý den vážení kamarádi a přátelé
dovoluji si vám popřát klidné svátky, do nového roku hodně síly, přátelství, lásky a porozumění.
Buďte lepší, budujte přátelství, zkuste využít sváteční dny k odpuštění, nebo k omluvě, v novém roce se vám bude lépe "dýchat". 
Vám, co vás něco trápí, třeba nemoc, přeji aby vás neustále někdo podporoval a byl vám nablízku, protože opravdu naděje umírá až poslední. Jeden můj dobrý známý říká: "Když jsem tak jednou seděl za sklem na "jipce" a díval se na mou ženu, která ještě nedávno sršela životem a najednou nic, jen zabalené tělo s popiskou, pak prázdná postel, to nemůže být všechno".
 

Dobrá věc spojuje dobré lidi.
IT.
Za studio A.H. přeje Josef Pelant.


https://www.youtube.com/watch?v=aLG_2WGBzYg

 

dobr vle pf 16 kopie

To přeji všem Richka

 

 

V sobotu 19.12.2015 v kostele sv. Michaela na Andělské Hoře proběhlo adventní setkání pořádané již po desáté o.s.Andělská Hora. Řeknete si, no a co, takových adventních setkání je v tomto předvánočním čase spousta.                                                                                                                                                                       Ale , je tu jedno obrovské ALE!!!! Kdo nebyl, ten přišel o zcela ojedinělý a hluboký prožitek. A jak to trefně nazval jeden z účinkujících, byl to takový andělskohorský „Woodstock „. Směsice různorodých hudebních stylů a účinkujících , kterou by jeden na adventní koncertu nečekal. Zahájil dětský sbor Mišpule v Nové Role. Po něm přišli nám dobře známí Roháči, následoval pan Kiďák Tomáško. A i na mluvené slovo se dostalo. Paní Domesová nás oblažila vánočním příběhem kapra a rybáře. A program postříbřil pan Paleček, opět Roháči spolu s DaD kvintetem. Na scénu přichází objemné těleso s tajemným názvem PPSVD spolu s NMKOD. Název tajemný, ale melodie opět překrásné. Na závěr všichni účinkující jako jeden muž a žena zapěli „Narodil se Kristus pán…“ No prostě úchvatné. Kostelem se neslo zvonění zvonečků a dlouho,dlouho nekončící potlesk . Tak prožilo více než tři sta lidiček jubilejní desátý adventní koncert. Díky.

Richka

Studio AH na krátkém videu ve zkratce zachytilo sobotní dění .

https://vimeo.com/149560530

V Galerii je pod: 2015 a položce ad15 ,krátká fotovzpomínka. Omlouváme se za malý techniký problém. "Volání" fotografií je prozatím jen tímto způsobem.

 

I poděkování je tu.

 

Dobrý den vážený a milý Ríšo, Roháči z Lokte, pane Žemličko, paní Domesová, paní Petříková, všichni účinkující, Tomáši.

 

Prosím, dovolte mi abych se poklonil vašemu sobotnímu vystoupení na Andělské Hoře, bylo to nejlepší vystoupení za posledních deset let a dovoluji si tvrdit, že ani kostel sv. Michaela za posledních 70 let nic lepšího neviděl!

Po celý příští rok máte moji podporu.

Přeji klidné svátky a dobrý rok 2016.

S úctou zdraví Josef Pelant.

Dobrý den vážení kamarádi a přátelé,

dovoluji si ještě jednou poděkovat všem, kteří se celý rok podíleli na společné činnosti našeho, dnes již spolku Andělská Hora.

Dovolil jsem si vybrat jeden z posledních emailů.

Pepa.

Ahoj Pepo,

omluv pozdní odpověď, stále nestíhám. Jsi moc hodný, za uznání děkujeme, ale nepřeháněj to.

Na místě je seknout poklonu Tobě a celému Tvému týmu. Za deset let jste stačili potěšit spoustu lidí. Máme velkou radost z toho, že se před pár lety naše cesty zkřížily a že jsme několikrát mohli být  Vašimi spolutvůrci. Po tomto desátém setkání to platí dvojnásob. 

Mluvil jsem ještě večer s Kiďákem, s Luckou Domesovou, s Pavlem Žemličkou. Všichni na Vaši adresu chrlili jen samou chválu. Dnes mi volal Míra Paleček, říkal, že cítí potřebu Ti též ještě dodatečně poděkovat. Třeba už Ti volal, velmi se mu na Andělce líbilo. Poděkování přišlo též od paní sbormistry-ně, nejspíše Ti taky napsala. Jestli ne, tak tlumočím.

Pepo, přeji Tobě, Tvým kamarádů a přátelům, kteří s Tebou tvoří novodobé kulturní dějiny obce Andělská Hora, abyste vydrželi a aby se Vám dařilo vše, do čeho se pustíte.

Krásné svátky, mnoho štěstí a zdraví přeji a na viděnou se těším – Lubomír Ríša Melichar a všichni Roháči.

 

 

 

Již zítra vypukne jubilejní desátý ročník adventního setkání, které tradičně pořádá o.s. Andělská Hora. Přípravy jsou dokončeny a můžeme vše spustit. Už se na Vás těšíme. img 9501dnes

Richka

 

 

 

 

Vážení čtenáři a přátelé.

Patrně jste zaregistrovali jistou prodlevu v kadenci informací a článků na našem webu. Vše bylo zapříčiněno " infekcí", která se jako slizký červ vloudila na naše webové stránky. Vše se ale podařilo včas zachytit a eliminovat. Ještě zbývá doladit některé malé detaily, aby bylo vše zcela funkční a běželo k  Vaší i naší  spokojenosti. Ještě malou, ale opravdu malou chvíli budeme ladit a opravovat naše stránky. Po Novém roce už bude dokonáno.

Co se bude v nejbližší době dít? No přece Adventní setkání v kostele sv. Michaela na Andělské Hoře a to 19.prosince 2015 od 14,30. Jste všichni srdečně zváni.

Zachovejte nám i nadále přízeň.

Za celý kolektiv O.S. Andělská Hora   

Richka

 

Sobotní chladné ráno - 5.30, terminál. Skupinka postav zvolna nastupuje  do autobusu. V pološeru se soukají do pohodlných sedadel. Ještě uložit bagáž a ..... a zvučný hlas čte naše jména. Tady, zde, jo.  Prezentace. Tak tohle  je letošní začátek už pátého ročníku Šumava 2015. Postupně přistupují další a další. Začíná se rozednívat a my sledujeme oblohu. Předpověď nebyla moc lákavá. Cesta ubíhá, skvělý průvodce Václav, tak jako každý rok, nás informuje, co nás čeká a nemine a už je tu parkoviště Špičácké sedlo. Plni očekávání vystupujeme a stoupáme na náš první cíl, na vrchol Pancíř. Tady fouká dost čerstvý vítr. Po krátké zastávce sestupujeme k pramenu Úhlavy a pak cestou necestou ke stanici lanovky. Ta nás dopraví na Špičák. Vyjasnilo se a viditelnost je přímo luxusní. Na vrcholu rozhledny se kocháme kruhovým výhledem. Je to silný zážitek. Pak následuje příkrý sestup k Černému jezeru  a  zpět příkrý výstup. A zase sestup k dalšímu jezeru - k Čertovu. Dál už jen pohodovou pěšinou na Špičácké sedlo k autobusu. Už zbývá jen "polní občerstvení" a v poklidné atmosféře klábosení se vracíme domů. Šumava 2015 je mtrvá, ať žije Šumava 2016!

Richka

 

Dobrý den vážení šumavští cestovatelé,

 

dovoluji si velice poděkovat firmě LIGNETA, že nás již pětkrát vyvezla na Šumavu, jak ten čas letí, snad proto jsem ho zastavil pomocí 393 fotografií, z nichž vám pár posílám, sice ve zmenšené formě ale kdo bude mít zájem o "plnou" velikost jsou u mne fotografie k dispozici.

 

Dále patří poděkování Mgr. Václavu Svobodovi, za přípravu trasy, fundované komentáře a  pěkné "mluvené slovo".

 

Je potřeba také poděkovat panu řidiči Petru Svobodovi za bezpečnou jízdu, Daně Patočkové za přípravu svačiny a vám všem za příjemně strávenou sobotu.

 

Příště? Možná, že Velký Javor, ale necháme to na Václavovi.

 

Dobrá věc spojuje dobré lidi.

 

IT.

 

Neobvykle srdečně zdraví Josef Pelant.

 

 

Dobrý den vážení přátelé,

Aleš Brožík byl zkontrolovat Husův buk, jak přežil ty úmorné sucha, zdá se býti v pořádku jenom ta výrůstky na listech....

Zdraví J:p.

Dobré ráno vážení přátelé,

je nádherné kolik je v našem okruhu velice vzdělaných lidí, ba přímo odborníků, proto si je dovolím citovat.

Všem přispěvatelům velice děkuji za odborné a fundované připomínky.

Srdečně zdraví Josef Pelant.

 

Jirka napsal:

Já si myslím, že ty výrůstky nejsou nic špatného, dělá to (s největší pravděpodobností) žlabatka dubová a - i když to je na buku - tak se tomu říká duběnky a dělával se z toho inkoust.

 

 

Petr napsal:

Žlabatky jsou na dubu, na buku je to bejlomorka, ale principt je stejný. Malý dlouhonohý komár naklade vajíčka na listy a larvy svým sáním způsobují reakci rostliného pletiva. V každém výrůstku je jedna larva, na podzim hálky opadají, na jaře se larvy zakuklí a vývoj se opakuje. Je to pouze estetická vada, buk to neohrožuje. Hálky se mohou na podzim sebrat a spálit ( opadávají dříve než listy ). Nebo se může na jaře použít postřik insekticidu. Ale v praxi se to nedělá.

=

 

Je 21. srpna, 20 hodin. Začíná "Šeptání do tmy". Co se děje? Co to znamená ? Datum by napovídalo, že .... Ale ne ,není třeba se děsit, je to jen další setkání kamarádů, přátel a spolkařů z AH. A protože s hudbou jde vše lépe, účinkovali zde také nám milí Roháči. Ve večerním příjemném chladu a při opékání uběhl večer opravdu příjemně, i když rychle. Tak už se těšme na příští Šeptání.

 

Dobrý dne vážení kamarádi a přátelé,

dovoluji si vám poděkovat za pěkný páteční večer. Zvláštní poděkování patří hudební skupině Roháči z Lokte pod vedením Ríši Melichara, a také jejímu hostu, paní Lucii Domesové.

Ríša pro nás měl  ve scénáři hudební překvapení, měl dorazit  Vojta Kiďák Tomáško, ale nečekaná událost ho zavála až na Moravu.:-)

Kiďák je vlastně autorem toho "šeptání do tmy", příští rok to napravíme.

Dobrá věc spojuje dobré lidi.

IT.

S přátelským pozdravem Josef Pelant  

 

Je sobota,15. srpna, krátce po poledni. Vrcholí poslední přípravy.   

Po dopolední přeháňce se vyjasňuje obloha a vyjasňují se i tváře návštěvníků areálu Štichlova mlýna. Ve 14. hodin začne kytarový recitál pana Jiřího Schmitzera. A začal - fanfárou na lesní roh. Pak už následovala příjemně strávená jedna a půl hodina ve společnosti skladeb tohoto jedinečného hudebníka a člověka. Celá společnost pozorně poslouchala a odměnou panu Schmitzerovi byl spontánní potlesk. Moderování akce se ujal s elánem sobě vlastním přítel Ivan.

Po ukončení sezení byly předány předsedou našeho O.S. drobné upomínkově-recesistické předměty. Pak následovalo drobné, ale skvělé pohoštění z dílny Doupovských uzenin. Po skvostně stráveném odpoledni se návštěvníci pomalu rozcházejí do svých domovů. Byla to překrásně strávená sobota!

Richka

 

 

Dobrý den vážení přátelé,

našemu stromku, který jsme v roce 2013 vysadili na Modravě se daří dobře viz. foto.

 

Zdraví Pepa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dobrý den,
zasílám slíbené foto stromku (buku) na Modravě.

Mějte se.

S pozdravem 
Jan Voldřich - jednatel

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
PřihlášeníPočasí na Karlovarsku