Aktuálně

                                                        

Vážení přátelé ano, opět se vracíme k tématu "Historie, původ a současnost černého psa Kazana". Vaše prosby byly vyslyšeny, k pátrání, které se táhne staletími jako pověstná červená housenka. Velká pomoc přišla ve starém koženém vaku, plném starých rukopisů, snad ve všech dokumentech se občas objeví malinká zmínka o černém psu, který se po staletí objevuje v oblasti dnešního Stichlova mlýna, nejstarší dochovaný dokument pochází z roku 896 n. l. p., kdy vladyka Mojmír stanul u celnice "U mostu", tato celnice stávala u obce Pulovice dole u řeky Ohře, uviděl právě v této řece plavat černého psa, popisuje tuto událost snad proto, že prý plavající pes měl zlatý obojek, ve formě torques, ale dost čtení ve velmi starých udáních. Musíme do současnosti


To, že jsme před rokem vydali určité stanovisko č.1. k případu "Černý pes Kazan", byla velká chyba, byli jsme zavaleni a stále jsme, stovkami, možná tisíci dotazy, někteří členové, a to buďto neplacení, či placení, se bojí chodit do velkých obchodních domů, kde jsou velmi obtěžováni neustálými dotazy stran Černého psa, přitom mají jasně v popisu pátrání nařízeno, aby mezi lidi nechodili.

Za uplynulý rok jsme dostali padesátky dokumentů, dopisů, či ústních informací. Jsou to informace někdy velice závažné, jindy pod psa.

Museli jsme tyto informace vytřídit a stále je ještě třídíme, zatím jsme je rozdělili od severu k jihu a od východu k západu. To znamená, že jsou to čtyři základní větve, po kterých se v pátrání pustíme.

Nejvíce informací směřuje na sever, kde se agenti přiklánějí k tomu, že černý Kazan je potomkem psa z družiny Bójů, která v této oblasti Stichlova mlýna prokazatelně pobývala a kde potomci přežili (přežil), též právem zmiňují právě starobylou cestu od řeky Ohře do Stichlova mlýna a potom dále do Alp.

Druhá skupina se spíš přiklání, že předka černého psa přivezl kpt. Biglles, který podle farní kroniky (jak se jmenovala hospodyně ?) nouzově přistál u poutního kostela Nejsvětější trojice, když po něm předtím vystřelil myslivecký adjunkt J.K. Před nedávnem byla nalezena psí známka, kterou nosil jeho jezevčík, známka nese č.3, ale není to úplně jisté.

Další část informací zastává názor, že město Doupov neleží na dně kráteru sopky, ale že leží na dně něčeho jiného, dokládají to tím, že černý pes Kazan mluví, dokonce několika jazyky, že má i jiné neobvyklé vlastnosti, jako by s námi chtěli manipulovat a vnutit nám jejich názor, že pes nepochází z této planety, ale to se velmi pletou, my si to necháme prověřit!

Poslední množina se domnívá, že černý pes je krycí jméno tajného agenta, který prý pátrá po vzácném křemeni ( že by ten pověstný rychlý křemen?), a že on vykopal vzácné desky u té červené lísky. Původ a stáří agenta zatím nikdo z nich neuvádí, snad se dá použít vodítko, že se agent údajně znal s Janem
Tleskačem.

Pokračování za několik dní, dnes je 4.února 2013    J.P

Aktualizováno (Úterý, 05 Únor 2013 22:42)