Aktuálně

 

 

Odhalení odpočívky ve Štichlově mlýně

 

Píše se druhý květen roku 2015. Je sobota časné ráno. Vrcholí přípravy na slavnostní odhalení odpočívky.

Předchozí den by naplněn převážením materiálu, stavěním kulis  a úpravou a přípravou místa.

Sobotní ráno, jak už bylo naznačeno, se nese ve znamení posledních kontrol vybavení, transportem potravin na místo činu a přípravou hmoty na bramboráčky, hlavní to pochutinou dne. V prostoru před kapličkou je připraveno místo pro "kuchyň", pódium pro účinkující a posezení pro hosty. Čas neúprosně ubíhá, už se roztápí pánev, už voní první bramboráčky v podání Dany Patočkové, druhá Dana vytváří " melťák" a vaří kafíčko, Tentzelova pánev nabírá na teplotě, aby brambůrky pak byly obzvláště dobře upečené, pivíčko je vychlazené, vše je tedy nachystáno! Vše je OK.

A už přichází první hosté.Úderem druhé hodiny se před zahalenou stavbou objevuje vrchní Druid se svoji družinou, složenou z lepých děv. Zaznívají fanfáry lesních rohů v podání Doupovských slivoňů. Starý Druid pronáší oslavnou řeč a nechává vzplanout posvátný oheň. Jeho družina obchází odpočívku a za mumlání starobylých keltských zaklínadel odhání zlé duchy. Pak přichází očekávaný okamžik. Padá opona- zahalení a odpočívka je v celé své kráse předána do užívání.

Na řadu přichází poděkování a také ocenění věcnými dary těm, kteří se nejvíce zasloužili o to, že dílo bylo dovedeno ke zdárnému konci! Poté jsme pozváni Druidem na malé pohoštění do čerstvě otevřené odpočívky. Vše je ve mžiku snědeno a zábava dál pokračuje  za přispění hudebníků z lidového bendu.Ještě si zatlouci hřebíček do špalku pro štěstí. Slavnost pomalu končí, hosté se rozcházejí.

Počasí přálo, den se vydařil.

Richka

 

 

 

Aktualizováno (Pondělí, 18 Leden 2016 23:51)