Dobrý den vážení, dovolte mi vám poděkovat za vaší účast na akci

“Expedice Pustý zámek“

Pan pplk. Paal si pochvaloval, jak jste byli ukáznění, ale i fyzicky zdatní. Doufám, že se vám akce líbila, že jste něco viděli, že ve vás něco zůstalo. Myslím, tak jak to na mě dělalo dojem, že i parta byla dobrá.

Nyní mi dovolte poděkovat  těm,  co se podíleli na přípravě a průběhu pochodu. Děkujeme panu plk. Kroupovi, řediteli Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary, za vstřícnost náš záměr uskutečnit a za jeho osobní nasazení během pochodu.  Panu pplk. Karolu  Paalovi za dokonalou přípravu, zajištění a trpělivost po celou dobu pochodu. Dále děkujeme agentuře Boom za výrobu triček a cedulky ke stromku, firmě Chezak za vykování tyče a výrobu slovanských prstenů, paní Dianě Rjaškové za krásné šperky na kůži (také jak jinak), našemu gardovému kuchaři panu Milanu Hrdličkovi, který dlouhodobě připravuje proviant na všechny naše akce, panu Richardovi Kaplánkovi za asistenci při přípravě stravy, panu ing. Petrovi Skočdopole, řediteli divize VLS Karlovy Vary,  že si na nás udělal čas na výstavě trofejí v Lučinách, panu ing. Zdeňku Macháčkovi, vedoucímu lesní  správy Valeč, za vystoupení Doupovských slivoňů na naši  počest, panu Petrovi Šedivkovi za týlové zajištění ve všech směrech, panu Petru Kübelbeckovi z firmy Gespol za  asistenční dopravu a najeté kilometry.

fotogalerie zde a odkaz na fotky Olgy Ulrychové

Na závěr, zaslechl jsem názor, že by se akce mohla příští rok zopakovat.

Josef Pelant -  jednatel o.s.   (malouzenář) 


Vážení přátelé, ano.

V rámci udržení duševní a fyzické kondice plánujeme prvovýstup na horu Pustý zámek v Doupovských horách, je to druhá nejvyšší hora se svými 928 metry, jenom Hradiště má o šest metrů více, tedy 934 m. Pochod by se měl uskutečnit někdy na konci května, začátek června, tak abychom viděli část doupovska v květu !

termín pochodu na horu Pustý zámek v Doupovských horách je 21. 05. 2011, start 07:30 z Andělské Hory (od Drahoše)

pusty_zamek_doupov


Vážení přátelé, dostali jsme se pod tlak skupinky žen (frakce,  jak  jsem již psal),  kteří si říkají "Libuše". Tato skupinka používá různé nástrahy, některé dokonce" vyhrabaly" v knihách o Římanech. Museli jsme ustoupit od plánované trasy a najít novou kratší, asi osmnáct kilometrů dlouhou.

Předpokládaná trasa před rekognoskací je: Andělská Hora - Stichlův mlýn - smírčí kámen - kolem skládky Činov - pod Podkovou - štěrková cesta - Lučiny - Lučiny výstava trofejí (krátká zastávka)- Stará ves - Mlýnská - Pustý zámek - Jalový dvůr - autobus, když bude dobrý čas a nálada, můžeme zastavit u Bukové kaple a podívat se na místo činu, jak se vede našemu buku.

Program pochodu:  21. 05. 2011 v 7:30 sraz na Andělské Hoře - u Drahoše, 7:35 zápis do startovní knihy a předání triček, 7:40 převzetí speciální stravy na cestu, prezence a předání jmenovek, krátká rozprava pplk. Paála, dotazy, start. Cestou můžete fotografovat nebo natáčet, zvlášť úchvatné je panorama Krušných hor, až dorazíme na výstaviště VLS v Lučinách, kde nás přijme sám pan ředitel VLS divize Karlovy Vary ing. Petr Skočdopole, krátce nás seznámí s výstavou trofejí,  můžeme se chvíli zdržet prohlídkou  nebo doplnit tekutiny. Hlavní jídlo bude na vrcholu Pustého zámku, snad se nám ho tam podaří dopravit, máme přislíbeny dvě muly, ten kdo dorazí na vrchol dostane  slovanský prsten a keramický amulet, do kterého je zatavena hornina z vrcholu hory. V dávných dobách byla oblast sídlem Slovanů. Než se pustíme do jídla, zasadíme slavnostně buk  lesní červenolistý (Fagus Sylvatica.Atropurpurea ), který poneseme celou cestu sebou, jako úlitbu hoře. Musíme vybrat zdatné nosiče.

Doprava: nejlépe by bylo, aby jste se na Andělskou Horu dopravili individuálně, popř. se svezli sebou tak, aby jste si mohli cestou dát jedno pivo. Kdo chce přijet automobilem a nechat jej na Andělské Hoře může, autobus pojede i tudy. Po skončení pochodu vás autobus rozveze do vašich domovů. V pátek běžte dříve do kanafasu, tak aby jste ráno byli včas na rozpravě.

Ještě základní pokyny: cestou nekuřte, omezte pití alkoholických nápojů, nesbírejte munici tzn. ani rakety, nelezte do podzemních“ bunkrů“, když uvidíte někde ležet nějakého bojovníka,  neukazujte na něj, nezpívejte moc na hlas, ráno před pochodem nepoužívejte deodoranty, doupovská zvěř to nesnáší, viz.  přejezd doupovska, kdy se srnec  pokoušel pokrýt jednu cyklistku, která se chvíli před tím postříkala deodorantem, dbejte pokynů doprovodu !

Předpokládaný čas na trasu Andělská hora - Jalový dvůr i se zastávkami na odpočinek a jídlo  je asi osm hodin. Nejlépe by bylo si tento itinerář vytisknout.

Pochodu zdar!         S přátelským pozdravem   Josef  Pelant /  malouzenář.

 

starší informace:

jak Aleš slíbil, tak předpokládanou trasu projel. Navrhuji ustavit pochodový výbor a co nejdřív rozhodnout. Motocykl je značky MZ, na kolik je jeho tachometr přesný, zjistíme až když to projdeme!

Ti z vás kteří uvažujete, respektive jste odhodláni trasu od Aleš, která je níže, projít ozvěte se !

Pochod 21.5.2011

Andělka  -   Chemičák                                 1,5 km        louka – kamenitá cesta

Chemičák -  rozcestí VVP                           2,4 km        asfaltka – kamenitá cesta

Rozcestí  -  Holubova chata                         6,4 km        kamenitá cesta

Holubova chata  - Milíře asfaltka                 1,3 km        !!!   lesní cesta po těžbě dřeva !!!

Milíře asfaltka - Mlýnská                             2,3 km        asfaltka

Mlýnská -  Fialovna                                    3,1 km        kamenitá cesta

Fialovna - Na Hraběnce pod Pustým Z.      2,2 km        sypaná štěrková cesta

Hraběnka pod Pust. Z. -  Svatobor             6,8 km        kamenitá cesta - asfaltka

----------------------------------------------------------------

                                                                  26 km

Šlo by se z Andělské Hory, za doprovodu Aleše, který prostředí zná, abychom nemuseli přelézat polomy, pokud to jenom půjde zkusíme s Alešem schůdnou cestu najít. Předpokládaná délka trasy je cca 16 až 17 km na vrchol hory, po dobití vrcholu by účastníci dostali keramickou plaketu, do které by byla zatavena hornina z vrcholu ( horninu zajistí Aleš). Památné plakety necháme vyrobit, až po vašem závazném přihlášení, každá plaketa bude originál a bude mít certifikát. Předpokládáme, že by je zase vyráběla paní keramička Diana Rjašková, tak jako vyráběla památné amulety při odhalení kříže,( ještě o nich bude příště psáno) která má keramickou dílnu a krásný obchůdek na Starém náměstí v Ostrově n.Ohří, doporučuji se zastavit.

Po slezení kopce se přesuneme kolem starého hřbitova ke kostelu ve Svatoboru, a odtud dolů do vesnice, kde by na nás čekal autobus. Toto vše by se odehrávalo ve vojenském prostoru. museli bychom zažádat o povolení a přiložit jmenný seznam. Zase máte dost času si to promyslet, jestli máte dost sil na náročný pochod, nebo se pokusit se dát do" formy".

důležité je mít kvalitní obuv, nebude to jednoduché, je to svým způsobem neznámá krajina, tak si to pořádně rozmyslete,onehdá jsme přejížděli doupovsko na kolech, kde s námi jela doprovodná vozidla, v tomto případě budeme na všechno sami, v týlu nikdo nebude!  Co sebou: dobré boty, náhradní ponožky, léky které berete, lehkou větrovku, pití, kostku cukru, jesti máte hůlky, kapesní nůž, šátek, kdo má buzolu a náplast. Vzpomente na film Predátor!

Ze 70 % způsobuje celulitidu špatný životní styl, jen z 30 % za to může dědičnost. Stačí ujít denně 1,6 km a máte jí pryč.

Dokažte sami sobě že na to máte, ale pozor, neohrožte ostatní!

Váš Josef Pelant

Aktualizováno (Čtvrtek, 26 Květen 2011 12:15)

 

Komentáře a dotazy k produktu 

 
#17 Cathleen 2017-07-15 19:08
Amazing things here. I am very satisfied to see your post.
Thanks a lot and I am looking forward How much does it cost to lengthen your legs?: www.meencantapensarcontigo.com/.../ contact you.

Will you kindly drop me a mail?
 
 
#16 Adan 2017-07-15 17:33
Greetings from Idaho! I'm bored at work so I decided to browse your website on my iphone during lunch
break. I love the info you present here and Can you lose weight by
doing yoga?: www.gastrodizajn.sk/.../'t wait to take a look when I get home.
I'm shocked at how fast your blog loaded on my mobile ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, amazing site!
 
 
#15 Jimmie 2017-06-21 23:58
Since the admin of this website is working, no doubt very rapidly it will be well-known, due to its quality contents.


Also visit my site foot pain after surgery: magalysorrels.wordpress.com/.../...
 
 
#14 Constance 2017-06-21 12:45
Since the admin of this web site is working, no hesitation very soon it will be famous, due to its quality contents.


Also visit my web page; foot pain identifier: randy9marks69.wordpress.com/.../...
 
 
#13 Brady 2017-06-21 09:33
Hello, Neat post. There's a problem with your website in internet
explorer, might check this? IE nonetheless is the marketplace chief and a good
portion of other people will pass over your wonderful
writing because of this problem.

Have a look at my weblog: foot pain heel: joy5cervantes1.jimdo.com/.../...
 
 
#12 Louvenia 2017-06-15 02:03
I was pretty pleased to discover this website. I need to
to thank you for your time due to this wonderful read!!
I definitely enjoyed every bit of fuck it (reneburnam.exteen.com: reneburnam.exteen.com/.../...) and
I have you bookmarked to see new stuff in your web site.
 
 
#11 Ilse 2017-06-15 01:44
Can you tell us more about this? I'd love to find out more details.Here is my web page; fuck it (potterqpxf477.livejournal.com: potterqpxf477.livejournal.com/.../...)
 
 
#10 Novella 2017-06-13 15:14
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

Do you have any suggestions on how to get
listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to
get there! Cheers

My weblog :: foot pain identifier: abaia411.typepad.com/.../...
 
 
#9 Elvia 2017-06-13 14:53
Hello, Neat post. There is an issue together with your web
site in internet explorer, might check this?
IE nonetheless is the marketplace leader and a
big component of other people will pass over your magnificent writing because
of this problem.

Feel free to surf to my page; foot
pain after sitting: lilliabrood.wordpress.com/.../...
 
 
#8 Eugene 2017-05-16 00:29
I comment whenever I like a article on a site or
I have something to valuable to contribute to the conversation. Usually it is
triggered by the fire communicated in the post I read. And on this article Pustý zámek
- sdružení Andělská Hora z.s.. I was actually moved enough to post a thought :-P I actually do
have a few questions for you if it's allright. Is it only me or does it seem like some of these responses look
as if they are coming from brain dead visitors? :-P And, if you are
writing at other places, I'd like to keep up with you. Would you list all of your social sites like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?


Here is my webpage - foot orthotics (James: http)
 
Přihlášení