AHora-prijat

historie v Krušnohoří
pohled

Dobrý den vážení přátelé,

třetí ročník pochodu na Pustý zámek je za námi, sluší se poděkovat všem těm, co se podíleli na jeho zdárném průběhu.

Děkujeme: Krajskému vojenskému velitelství pro karlovarský kraj, panu plk. Janu Kroupovi ing., panu pplk. Karolovi Paálovi ing., za perfektní doprovod, tak jako pokaždé :-),fa. LIGNETA - Petru Schmidtovi za poskytnutí autobusů, tak jako pokaždé :-), paní Dianě Rjaškové, výroba keramických šperku-amuletů,tak jako pokaždé :-) fa. CHEZAK - výroba slovanských prstenů, Petru Šedivkovi, za vybudování tábora, navozit a zase odvozit stoly dá velkou práci, Petru Kováčovi za dopravu všeho, dokonalý servis, Petru Kübelbeckovi za asistenci a technickou podporu, našemu o.s. www.andelskahora-os.cz , panu Kronusovi za výborný kamenický moučník, Michalu Smržovi, (čert z Plešivce) za ukázku koní, paní Čechové ze Svatoboru za upečené dobroty, Aleši a Báro, prosím, předejte mamince poděkování, našim synům Petrovi a Jakubovi za servis a zajištění stravy, Davidu Záluskému za uvaření svého prvního guláše, byl výborný, máš za jedna :-)

Na závěr děkuji i vám za vzornou ukázněnost.

Datum příštího ročníku již nebudeme veřejně oznamovat, bude to spíš taková polo-tajná mise, max. na jeden autobus, trasa bude trochu jiná, samozřejmě zase přes Pustý zámek, předpokládaný termín 10.5.2014

J.Pelant -jednatel + VÚ

Vtipně a trefně zhodnotil celou akci pan Petr Bauman:

Pustý zámek 11. 05. 2013
Doupovsko je přitažlivé svou slavnou minulostí a tajemnem, které tvořila horotvorná činnost geologie, historie poválečného řešení odsunu obyvatel obdělávajících v potu tváře prsť, půdu, zeminu i hlínu a zemský povrch území koruny české a dále svým působením tvořila nejdříve vláda a pak formovala Čs. lidová armáda od dob soudruha Čepičky, následována systémově-logistickým řešením Čs. armády, s.r.o. v rámci svých kompetencí a obchodních aktivit. Obyčejní smrtelníci se mohou svým žabím pohledem dívat jen z dálky a příležitostí, kdy je tento prostor přístupný díky ochotě organizátorů ze strany vojenské i civilní, je třeba využít i za cenu startovného a za každého počasí. Trasa naplánována na 22,4 km, zahájení, směr pochodu a útoku na vrchol Pustého zámku (928 m.n.m.) určen, startovní páska slavnostně přestřižena a je odstartováno. Mužstvo i ženstvo se pohybuje vpřed průměrnou rychlostí 4,2 km/hodinu. Výborná sponzorská klobása z produkce firmy pana Pelanta a sladkosti na Svatoboru nám dávají sílu a tak jsme, v příjemném počasí pro pohyb v přírodě, nastoupali 866 metrů v celkovém čase pohybu 5 hodin 19 minut. Nejnižšího místa dosáhl balík turistů v Lučinách 453 m.n.m. a nejvyššího rozdílu ve stoupání od Mlýnské 525 m.n.m. na Pustý zámek 928 m.n.m., kde jsme překonali nejenom sebe, ale i výškový rozdíl 403 metrů za 1 hodinu 38 minut. Bohužel na svatého Petra nemá ani pan Pelant ani armáda gebíry a tak nám nebylo dopřáno dalekých výhledů jako při prvním či druhém ročníku tohoto skvělého pochodu. Vrchol dosažen v plánovaném čase, trén také správně zafungoval, ztráty žádné. Do skvělého guláše nám sice zapršelo, ale dobrou náladu, pěkné zážitky a puchýře nám nic nevezme.
Petr

Sešlo se na 550 fotografií z cesty . V malé,  retrospektivní ukázce , která je umístěna v galeriii,  si můžete zavzpomínat na na některé momenty z putování. Pokud se  tam někdo nanajde ,nezoufejte .Připravujeme , tak jako minule  , vydání CD s celým objemem fotodokumentace. Až nastane ten správný čas, budete vás informováni,  kde je možno si CD vyzvednout.

Richka

Aktualizováno (Pondělí, 22 Září 2014 10:39)

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
Přihlášení