AHora-prijat

historie v Krušnohoří
pohled

 

Vážení přátelé dovoluji si poslat zprávu č.7.

Nákup žuly na podlahu do odpočívky se povedl na výbornou, cena bude velmi mírná. Doprava se domluvila s předstihem na pátek 14.6., kamion musí být v lomu 6:00, protože v lomu bude probíhat kontrola z Báňského úřadu, vše musí být na svém místě, žádný nepořádek. Ve čtvrtek večer je všechno jinak, kamion jede z Ostravy a má poruchu na převodovce, do rána se to nepodařilo odstranit. Kamion ve smluvenou hodinu nedorazil, doufám, že pan vedoucí lomu omluvu přijal. V pátek ráno se náhradní dopravu nepodařilo zajistit. Kamion se podařilo opravit, až během dne, po dohodě odjede pro žulu ráno. V sobotu  proběhlo  už vše v naprostém pořádku, velké poděkování patří panu vedoucímu, že nám přesto žulu v sobotu vydal.

Stromořadí: třešeň č.1 to má za sebou, rostla jen z podstaty, kořeny neměly žádné nové přírůstky, příčina, jáma je plná vody, kořeny se nemohly rozvíjet, udusily se. Je to zatím trochu záhada, kde se na takovém svažitém místě bere tolik vody, že by nějaký průsak...... .

Stromky č.11 a 17 nevypadají dobře, nemají žádné přírůstky, jenom lístky, ostatní stromky jsou zatím v pořádku, některé mají nové dřevo už teď dlouhé přes 15 cm :-), krásně rostou. Třešeň č.27 byla na jaře plná zelených housenek, uvidíme jak se povede. S odborníky jsme se dohodli, že stav stromků budeme pravidelně sledovat, a že poškozené stromky nahradíme novými. V pondělí se na stromořadí přijede také podívat vedoucí Státní rostlinolékařské správy, paní ing. Jitka Matějů.

P.S. lilie ještě "nejsou"

Vše pečlivě obrazem v naší  galerii .

jednatel J.Pelant

Aktualizováno (Pondělí, 22 Září 2014 10:37)

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
Přihlášení