AHora-prijat

historie v Krušnohoří
pohled

 Dobrý den vážení přátelé,

přes neobvyklé a až úmorné vedro, které teď panuje v okolí Andělské Hory, jsme se v sobotu pustili do pokládky "té" žuly, dovezené až z Horažďovic. Pepa "Kameník" Kronus ještě v pátek k večeru se mnou zajel na místo očekávané události, aby připravil strategii na příští den.

Vše mělo začít přesně v 8:00, tak jak je naším zvykem, ale nezačalo, protože jeřáb PV3S s motorem Detroit, který byl na sobotu slíbený, má prý poruchu a sobotu nemůže přijet! Majitelé jeřábu jsou ti samí, co nám na jednom z Beltainů vypili všechno pivo!!! Taková zpráva přišla v pátek v 11:25, byla to velmi chladná sprcha, zajistit náhradní "charitativní" se nám nepodařilo, museli jsme sáhnout do úspor a objednat starou dobrou, placenou PV3S. Když se to dozvěděl jednatel "nového" CHEZAKU, reagoval slovy "..... když se ti nepodaří nic sehnat, já Ti tam pošlu náš, 50tunový i s Vencou a zdarma,...." tak velký kolos by tam asi nezajel, ale velice děkujeme za nabídku!

Takže vlastní práce začaly až v 8:12! Přes veliké teplo, které panovalo i ve Stichlově Mlýně už od ráno, a ani Anička Fiedlerová (*1919), nedokázala dodržet slib o chladném ránu, tímto tlumočím její velikou omluvu. V těchto horkých případech, kdy se i černý pes Kazan objevuje jen sporadicky, bude nutné příště požádat o pomoc výzkumnou stanici Tři oči,(dále jen VSTO) sídlící právě ve S.M.

 Vlastní začátek prací:  08:20, konec: 19:30, žulové desky jsou položeny! Příští týden, dle možností, protože někteří musí zajistit stravu pro dobytek, prý nebude otava(!), někteří musí plnit domácí pokladnu a závazky s tím spojené a někteří nemůžou pořád "odbíhat"od svých povinností, bychom udělali ještě malé dodělávky, včetně mytí a spárování. Vlastní nadzemní dřevostavbu bude nutné projednat ještě z VLS a zároveň je požádat o pomoc, v nejbližších týdnech bychom se měli sejít na místě samém a vše si upřesnit, někteří z vás jsou odborníci a nebo mají zkušenost s takovými stavbami.

Poděkování: Milanu Hrdličkovi a Daně Patočkové, za přípravu a dovoz velice kvalitní stravy, Otýlii Vitulové a Danušce "Kameníkové"-Haselbaurové za celodenní podávání, jak stravy, tak roznášení pitné vody a dokonalý servis, děvčatům Evě Hermanů a Daně Štorkánů za pomoc při vydávání oběda, rodině Bačových za opětovné vyslání bagru, Zdeňku Pultrovi za dopravu betonu, panu Michalu Pecákovi za dovoz písku a cementu, panu Martinu Zábojníkovi za dobré rady, panu Vašíčkovi z Q-stavebnin za velmi příznivé ceny stavebních hmot, jeřábníkovi za dokonalou trpělivost a ochotu, půjčovně nářadí SLOUKA & SLOUKOVÁ za zapůjčení nezbytného vybavení, zastoupené Petrem Kováčem, panu Jiřímu Vaňourkovi za velmi dobré info., pracovníkům Jaroslavu Koženému a Milanu Vošahlíkovi, vyslané fa. TRULES Martiny a Miroslava Pelantových, rodině Jesínkových, mladému muži Davidu Hermanovi, panu Jiřímu Vitulovi, Aleši Brožíkovi a Miroslavu Vackovi, museli odjet na svatbu, dále Richardu Kaplánkovi za jeho velkou obětavost. Teď poděkuji zvlášť ústředním postavám včerejšího klání, bez kterých by to nešlo, tahounu a realizátorovi Pepovi "Kameníkovi" Kronusovi a Láďovi Pelcovi, který zajistil podtlakový manipulátor("přícucku"), bez kterého by práce trvala daleko déle, dokonale sekundoval Pepovi, panu staršímu kameníkovi z Dalovic, no a Láďovi Matějovi Černému, který přijel právě včas, aby kameníky podpořil svou obkladačskou dovedností a zároveň velkou silou, kterou Láďa má. Ještě jednou za všechny, moc všem děkuji!

Jak jsme se potili a pracovali vidíte názorně v galerii.

A máme taky video na  http://www.youtube.com/watch?v=gSwlVEE9ygI&;feature=youtu.be

S přátelským pozdravem Josef Pelant  /J:p /

Aktualizováno (Neděle, 21 Září 2014 22:03)

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
Přihlášení