AHora-prijat

historie v Krušnohoří
pohled

 

Dobrý den, tak je zaspárováno, vypadá to pěkně, možná, že by nebylo marný dát tam nějaký zatěžkávací taneček, než budeme pokračovat ve stavbě :-). Je jen škoda, že se nenašlo více  pracujících ochotníků .

To, co bylo od jara v plánu, je z části hotovo, pan sv. Jan Nepomucký byl poprvé za svůj život, (je vytesán v roce 1760) precizně očištěn tlakovou vodou, teď se počká, až pořádně vyschne, pak se napustí finským zcelovačem (jsou na něm mikrotrhliny, do kterých zatéká voda) a na závěr ochrannou disperzí proti houbám a mechům.

Křížek u kostela sv. Michala dostal také první pořádnou očistu, bohužel i on má velkou trhlinu, která se musí zacelit, jinak hrozí nebezpečí,že se bude trhlina zvětšovat. Voda v trhlině v zimě zamrzá a snad všichni víte, jakou má mráz sílu. Ošetřen bude stejně jako křížek u Těšetic.

Ty boží muka ze Sadova postupně opravíme, je jenom škoda, že se nenašel ten velký kus, který neopatrný bagrista :-( odštípl. 

Někteří ještě našli sílu zajet do zámecké zahrady zámku Chýše, kde se konal koncert skupiny THE BACKWARDS - The Beatles Night 2, doufám, že jste si odpočinuli.

 

Ještě na závěr jedna velmi důležitá zpráva, která teď dorazila. Při dnešní bouři se v okolí Stichlova Mlýna otevřela "brána jinam", prosím dávejte velký pozor, nikdo neví co tato anomálie udělá. Už v průběhu práce se objevily jisté náznaky ...............

obrazeksvatoz

 

 

Zdraví J:p.

Aktualizováno (Neděle, 21 Září 2014 22:02)

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
Přihlášení