AHora-prijat

historie v Krušnohoří
pohled

 

Dobré ráno vážení přátelé,

zpráva č.14 podává hned dvě informace, jedna se opět dotýká kostela v Libyni u Lubence.

Manželé Kantovi a jejich přátelé pokračují v opravě zmíněného kostela s neutuchajícím zápalem, při nedávném průzkumu objevili další hrob, v pořadí již čtvrtý, hroby jsou různého stáří, je také zpřístupněna hrobka, která ukrývala dvě kostry, viz.foto. Z informací archeologů vyplývá, že na místě, dnes stojícího kostela, stála či stály slovanské stavby. Archeologický průzkum dále pokračuje, určitě se máme na co těšit, protože v katastru obce byla nalezena mince z období Laténské kultury

Přilehlý kopec zvláštního tvaru dává místu zajímavou, až záhadnou atmosféru, na temeni kopce je opravená strážní věž, jejíž opravu právě manželé Kantovi také iniciovali a z velké části také sponzorovali. 

V sobotu, 14.9.2013 proběhla již třetí sklizeň chmele na Druhé veřejné chmelnici v EU.

Pan správce a jeho rodina, za podpory svého ekonomického poradce, přivítal zúčastněné vlastence napříč Evropou krátkou řečí, v které se zaměřil na svoji péči o svěřenou chmelnici, kde opakovaně připomínal svoji fyzickou námahu.

Poté vyzval přítomné ke sklizni a strhl první štok, pak druhý a nakonec i třetí, sklizeň byla nad očekávání dobrá, možná i lepší 2. (v hodnocení sklizně chmele se používaly známky). Bylo vidět, že si správce a jeho rodina vzali varování Správní rady k srdci, pochopil, že o jeho místo je nebývalý zájem.

Po vyhodnocení pozval česáče na malé pohoštění a pivo, které z minulé úrody uvařil Zámecký pivovar v Chýši, také s velkou upřímností a pokorou panu hraběti poděkoval.

Po skončení dočesné a zvážení zasedla samozvaná Správní rada pro Evropské chmelnice na území A.H. a panu správci a jeho rodině ponechala tuto významnou funkci i na rok 2014 s tím, že se musí ještě více snažit!

Po uvolnění a vypití většího množství svěřeného piva se pan správce zeptal Správní rady, proč má na starosti jen Druhou veřejnou chmelnici v EU, kde je ta První veřejná chmelnice v EU a kdo jí má v péči, musíme se poradit, zda tuto citlivou informaci odtajníme, či ponecháme bez odpovědi,( nou Kliment), budeme hlasovat. V 19:38 jsme přijali telefonické hlášení od samozvaného člena Správní rady, že sklizeň je zcela vypita a uklizena.

Spřátelenému studiu, STUDIO AH  se podařilo sklizeň zachytit na filmový pásek, dole je odkaz, fotografie uvidíte na stránkách  wwww.andelskahora-os.cz a v galerii také jsou ke shlédnutí tvářičky česáčů .

 http://www.youtube.com/watch?v=A_YhGS2iNh8&;feature=youtu.be

Aktualizováno (Neděle, 21 Září 2014 21:59)

 
nezapomeň poblahopřát...
kalendář jmen
nejnovější komentáře
Přihlášení