AHora-prijat

historie v Krušnohoří
pohled

 

Ano. Sedí na svém místě. Ale pěkně popořadě. V sobotu 22. února vypukla nejdůležitější část připravované akce Goethe. Bylo to přesunutí kamene,  na kterém bude umístěna pamětní deska.

Vše začalo v 9 hodin. Nejprve proběhla příprava  vlastního místa. Pomocí  lesního kolového traktoru ( Lakatoš), dřevěných sání a podle pokynů našeho specialisty "kameníka" Pepy jsme pokračovali  v přípravě na nakládku monumentu na sáně. Tato část byla trochu riziková, ale vše klaplo. Kámen se podařilo usadit na sáně a na pokyn " jedeme" proběhlo přiblížení kamene k místu nakládky ke hraně svahu. Druhá skupina zatím hloubila jámu pro zasazení. Čekání na nákladní auto a jeřáb netrvalu dlouho. "Pan jeřábník" Venca to také perfektně zvládl a už byl náš kamínek  o vázě 2,8 tun na autě.

Další choulostivou manipulací bylo složení a  pak i otočení kamene. Skupina Pepy vše bravurně a bezpečně provedla. A pak už jen následovalo usazení do pískového lože a bylo hotovo. Ještě úklid místa činu, malá svačinka a spokojeně jsme se rozcházeli do svých domovů. Dlužno ještě podotknout, že logistickou část tohoto náročného přesunu, jak jinak,  perfektně zajistil náš jednatel Pepa Pelant.

Aktualizováno (Neděle, 23 Únor 2014 11:40)

 
Přihlášení