fejeton o lidském hovádku...

Vážení přátelé dovolte abych vám popsal jednu starou příhodu.

 

Před mnoha léty, někdy kolem roku 1985 v době kdy Státní statky zaměstnávali i boží hovádka. Když již ho všude vyhodily, tak u nás ne, protože nebyli lidi. Práce bylo dost, zametali obilí, hlídali, brambory sbírat nemohli, nepoznali je. Když měli vyvážet na kolečku hnůj na hnojiště, navozili ho zpátky do stáje. Pravda bylo jich málo ale u nás jeden byl.

No a tak se stalo, že jednoho krásného letního dne, myslím, že to bylo v pátek ,jsme zrovna stěhovali středisko pomocné výroby. Toto středisko právě zajišťovalo různé služby. Středisko se stěhovalo do mobilních buněk no a tyto buňky se připojovali provisorním gumovým kabelem. Po nastěhování účetních bylo nahlášeno, že do jedné z buněk jdou jenom dvě fáze. Začali jsme závadu hledat a tu kde se vzal tu se vzal se zjevilo to lidské hovádko a začalo elektrikářům radit. Poté co mistr rezignoval a šel jsi dát silné kafe, ostatní se to lidské hovádko snažili odehnat, až když vytrhl připojený kabel, který byl pod proudem ze svorkovnice a když jiskřící konec strčil do výkopu plného vody, ti co byli zasaženy nejméně ho klacky zahnali, za nedalekou vážnici.

Po nějaké době dorazili pracovníci elektráren s tím, že neustále někoho pošta spojuje, v té době u nás byl telefon ještě na kličku a že se domáhá příjezdu na středisko, že tam je na kabelu uzel a proto nám nejde jedna fáze, zavolali na nás Snb aby nám dali dýchnout.

Přenesme se do dnešních dnů do Andělské Hory, no a toto stvoření nosí motorovou pilu a všem na potkání vypraví, že se podílí na stavbě metra,helioportu a velkého záchytného parkoviště pro kamiony. Dokonce ukazuje místo kde se to staví a že je hlavní stavbyvedoucí. Jenom nevím co tomu řekne Metrostav a Geologický průzkum!

Mějte na paměti scénku z filmu Poslušně hlásím, kdy pan štábní rozmlouvá z panem farářem o Pepkovi vyskoč.

Mějte se na pozoru, se soucitu jsem mu koupil nový řetěz a pilník k té jeho pile.

 

Váš J.P.

Prosím, ten fejeton nebyla hádanka! Jestli vám něco nebo někoho připomíná je to čistě náhoda.

Děkuji J.P.

P.S.že jsem koupil ten pilník?, stran vztahu k jeho matce.

Aktualizováno (Úterý, 02 Listopad 2010 15:09)

 
Přihlášení