pomn k z tisku

Dobový tisk o nás také věděl.

Richka

 

Dobrý den vážení přátelé,
 28.4.2017 uplyne 10 let od doby, kdy náš spolek uspořádal první ročník keltského svátku Beltane.
Proto si z  předstihem dovolím vzpomenout na krásné chvíle a elán při přípravě, ale i samotném průběhu oslav. Velké poděkování patří i po tolika letech všem, kteří se s obrovskou chutí pustili do této v našem kraji tak ojedinělé akce.
V lidském životě je 10 let dlouhá doba, je rozdíl zda je vám 5 nebo 15 let.:-D
Dub, který jsme při této slavnostní příležitosti vysadili měl v době výsadby obvod kmene v 1m výšky 16 cm, dnes má skoro 24cm, teď je z něho nádherný solitér. Kdo z vás bude moci, zastavte se u něj a třeba vzpomeňte na ty, kteří se tohoto dne nedožili.
 Z našich přátel, kde na přiložených snímcích zastavil fotograf čas, jsou vidět přátelé, kteří nemohu být s námi, protože už odešli na keltskou věčnost, jako Jarda Strádal, Pepa Bělohlávek, František Častulík a další.

Možná, že jste také pochopili, proč na vás fotograf občas volá: ...."tváře"...

Zdraví Pepa


Aktualizováno (Pátek, 28 Duben 2017 21:18)

 

Byl Velký pátek. Krásné jarní počasí zastihlo v pokročilém dopoledni skupinu nadšenců v lokalitě Štichlova mlýna jak se v potu tváře snaží upravit okolí kapličky. A protože to byli opravdu borci, dílo se podařilo! Ostatně je vše zdokumentováno. I gulášek páně Pelanta byl podáván na závěr akce. A ten, panečku, chutnal !!

Dobrý den vážení kamarádi, přátelé!
Nikdo nám neděkuje,:-D děkovat by se mělo, zvláště když ještě robotujeme na cizím.;-)
Tak si s vaším dovolením, dovolím poděkovat všem, kteří se pátečního úklidu zúčastnili!!!
Pracovali jste jako úderka, plán byl splněn na 118 %! Jako důkaz posílám fotografie, na který je vidět, "před" a "po".
Zvláštní poděkování, patří všem, kteří se dostavil na brigádu   15.4. ? :-)B-):-O:-P

Na stráň jsem vždy připraven!

L.P. 15.4.2017
Podolí - Praha 4
S úctou váš J:p.

Richka

Aktualizováno (Pondělí, 17 Duben 2017 21:34)

 

Přetiskuji pozvání do znovuotevřeného a rekonstruovaného karlovarského muzea.

Richka

 

Vážení přátelé,
zveme vás srdečně od čtvrtka 20. dubna do znovuotevřeného Muzea Karlovy Vary na Nové louce v Karlových Varech na prohlídku zcela nové podoby stálé expozice.
Muzeum novou expozici představuje u příležitosti 150. výročí svého založení. Datum 20. dubna není zvolen náhodně - v ten den přesně před třiceti lety muzeum otevíralo svou dřívější stálou expozici. 
Nová expozice přibližuje v nově zrekonstruované budově dějiny města a regionu, s využitím moderních audiovizuálních prvků je podpořena prezentace unikátních sbírkových předmětů. Muzeum tak nabízí procházku dějinami  zážitkovou formou.
Nová expozice představí návštěvníkům předměty, z nichž část byla ve staré expozici, ale jsou k vidění i exponáty nové, které ještě nikdy nebyly veřejnosti prezentovány, či exponáty, které byly vytvořeny speciálně pro novou expozici. Mezi takové například patří i faksimile zakládací listiny Karlových Varů (privilegium Karla IV. ze 14. srpna 1370), respektive její tereziánský opis z roku 1747, neboť originál se nedochoval. Digitální snímky privilegia poskytl muzeu jako předlohu státní archiv v Karlových Varech.
Novou expozici vedle množství interaktivních prvků doplňuje i Haptická neboli dotyková stezka, na níž je návštěvníkům povoleno dotýkat se předmětů, překvapením bude i Dětská stezka, kterou si malí návštěvníci musí v každém sále sami najít.
Autorem ideového záměru nové expozice je ředitelka Muzea Karlovy Vary Lenka Zubačová, celou akci financoval Karlovarský kraj.
Muzeum se změnilo i stavebně - nejdůležitější změnou je, že návštěvníkům s omezenou pohyblivostí je k dispozici výtah.
Muzeum bude otevřené denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.
 
S pozdravem
 
Romana Borusíková
Muzeum Karlovy Vary
 

Jarní setkání,jak byla naše akce pojmenována, se uskutečnilo  na druhý pokus a to v sobotu 8.dubna. Sešlo se cca 70 účastníků z řad právoplatných členů o.s., jejich přátel a přátel přátel. Prostě mnoho dobrých lidí si přišlo poklábosit, upéct si buřtíka, protáhnout si " kostru " při pochodu do i z Štichláku. Součástí setkání byla i domluva na úklidu v okolí kapličky , po kácení stromů, která bude v pátek 14.4.Prostě se povedlo.

Richka

Aktualizováno (Středa, 12 Duben 2017 20:46)

 
More Articles...
Přihlášení