Aktuálně - Akce minulé

Byl Velký pátek. Krásné jarní počasí zastihlo v pokročilém dopoledni skupinu nadšenců v lokalitě Štichlova mlýna jak se v potu tváře snaží upravit okolí kapličky. A protože to byli opravdu borci, dílo se podařilo! Ostatně je vše zdokumentováno. I gulášek páně Pelanta byl podáván na závěr akce. A ten, panečku, chutnal !!

Dobrý den vážení kamarádi, přátelé!
Nikdo nám neděkuje,:-D děkovat by se mělo, zvláště když ještě robotujeme na cizím.;-)
Tak si s vaším dovolením, dovolím poděkovat všem, kteří se pátečního úklidu zúčastnili!!!
Pracovali jste jako úderka, plán byl splněn na 118 %! Jako důkaz posílám fotografie, na který je vidět, "před" a "po".
Zvláštní poděkování, patří všem, kteří se dostavil na brigádu   15.4. ? :-)B-):-O:-P

Na stráň jsem vždy připraven!

L.P. 15.4.2017
Podolí - Praha 4
S úctou váš J:p.

Richka

Aktualizováno (Pondělí, 17 Duben 2017 21:34)

 

Přetiskuji pozvání do znovuotevřeného a rekonstruovaného karlovarského muzea.

Richka

 

Vážení přátelé,
zveme vás srdečně od čtvrtka 20. dubna do znovuotevřeného Muzea Karlovy Vary na Nové louce v Karlových Varech na prohlídku zcela nové podoby stálé expozice.
Muzeum novou expozici představuje u příležitosti 150. výročí svého založení. Datum 20. dubna není zvolen náhodně - v ten den přesně před třiceti lety muzeum otevíralo svou dřívější stálou expozici. 
Nová expozice přibližuje v nově zrekonstruované budově dějiny města a regionu, s využitím moderních audiovizuálních prvků je podpořena prezentace unikátních sbírkových předmětů. Muzeum tak nabízí procházku dějinami  zážitkovou formou.
Nová expozice představí návštěvníkům předměty, z nichž část byla ve staré expozici, ale jsou k vidění i exponáty nové, které ještě nikdy nebyly veřejnosti prezentovány, či exponáty, které byly vytvořeny speciálně pro novou expozici. Mezi takové například patří i faksimile zakládací listiny Karlových Varů (privilegium Karla IV. ze 14. srpna 1370), respektive její tereziánský opis z roku 1747, neboť originál se nedochoval. Digitální snímky privilegia poskytl muzeu jako předlohu státní archiv v Karlových Varech.
Novou expozici vedle množství interaktivních prvků doplňuje i Haptická neboli dotyková stezka, na níž je návštěvníkům povoleno dotýkat se předmětů, překvapením bude i Dětská stezka, kterou si malí návštěvníci musí v každém sále sami najít.
Autorem ideového záměru nové expozice je ředitelka Muzea Karlovy Vary Lenka Zubačová, celou akci financoval Karlovarský kraj.
Muzeum se změnilo i stavebně - nejdůležitější změnou je, že návštěvníkům s omezenou pohyblivostí je k dispozici výtah.
Muzeum bude otevřené denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.
 
S pozdravem
 
Romana Borusíková
Muzeum Karlovy Vary
 

Jarní setkání,jak byla naše akce pojmenována, se uskutečnilo  na druhý pokus a to v sobotu 8.dubna. Sešlo se cca 70 účastníků z řad právoplatných členů o.s., jejich přátel a přátel přátel. Prostě mnoho dobrých lidí si přišlo poklábosit, upéct si buřtíka, protáhnout si " kostru " při pochodu do i z Štichláku. Součástí setkání byla i domluva na úklidu v okolí kapličky , po kácení stromů, která bude v pátek 14.4.Prostě se povedlo.

Richka

Aktualizováno (Středa, 12 Duben 2017 20:46)

 

Jedno poděkování staršího data:

Dobré ráno vážení přátelé,
dovoluji si přeposlat tuto emailovou zprávu, kterou poslal vrchní čert pan Vlastimil Hela.
Za naší oblast patří velké poděkování panu Drahoslavu Stráskému, který už několik let organizuje keltský telegraf na hradě Andělská Hora.
Za materiálovou podporu patří také poděkování vojenské pile.

Stále zdraví přeje PepaVážené čertice, vážení čerti, přátelé Keltského telegrafu!

V jedné knize Wolfa-Dietera Storla jsem kdysi našel tento citát Jakoba Böhmeho: „Nenajdeš žádnou jinou knihu, kde by sis mohl uvědomit boží moudrost, než když vyjdeš na zelenou a rozkvetlou louku, kde uvidíš, ucítíš a ochutnáš báječnou sílu boha.“
Od té doby si jej pravidelně připomínám, abych v době, která nás jako probuzená sopka zasypává obrovským množství podnětů, lákadel, technických prostředků a virtuálních slastí, nezapomněl, kým jsem. Jako kluk jsem společně s kamarády trávíval, pokud to jenom trochu šlo, většinu volného času někde venku, v přírodě. Ani já, ani moji rodiče, či rodiče mých kamarádů to nepovažovali za nic nebezpečného i přes drobné úrazy, modřiny a odřeniny. Prostě jsme se přírody a pobytu v ní nebáli.
Dnes, zdá se mi, tomu tak není. A nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že si mnozí lidé myslí, že pobyt v přírodě je hned po terorismu největším nebezpečím. Co se to s námi stalo, že jsme zapomněli, odkud jsme vzešli, kde jsou naše kořeny? Namísto hledání „boha“, moudrosti, vnitřního klidu někde v hlubokém lese mezi stromy, na rozkvetlé louce či na kopci, k němuž naši předkové vzhlíželi s posvátnou úctou a chodívali na jeho vrchol nečerpat sílu a odvahu, zavíráme se do bezpečí svých domovů, abychom u televize vyhlíželi další světový průšvih.
Keltský telegraf proběhl letos 25. března už poosmé. Vždycky, když si pak pročítám zprávy čertů z jednotlivých stanovišť, žasnu a tělem mi probíhá příjemné chvění, které někteří nazývají mrazením.
Vidím totiž, že jsou stále lidé, kteří se přírody nebojí a ctí Matku Zemi, která nám všechno dává, dokonce zcela zdarma. Že jsou lidé, kteří hledají, a věřím, že i nalézají střed sebe sama v magickém propojení s prapůvodními kořeny, z nichž jsme my lidé vzešli. Vysílají symbolické světlo, které při Keltském telegrafu poráží tmu při jarní rovnodennosti, kdy den je delší než noc. Světlo silnější než tma. To je důležitá symbolika i pro dnešní podivný svět, v němž se stěží dá vyznat.
Keltský telegraf nabírá na síle. Letos se na dvě stě padesáti místech zapojilo do předávání poselství několik tisíc nadšených čertů. Ze všech dosud přijatých zpráv čertů je to patrně. Posuďte sami alespoň některé z nich:

„Nebe plné hvězd, super viditelnost, dobrá nálada, milí lidé, počasí příjemné. Letos přišlo o půlku více lidí než loni. Na stanovišti Radobýl se sešlo odhadem 200 lidí, včetně dětí ( při takovém počtu lidí to už nešlo spočítat). Dětiček bylo letos o mnoho více. Před vysláním světelného signálu proběhl malý očistný rituál s poděkováním a přáním.“
„Stoupali jsme čtyři natěšení Kelti k nebesům. Cestou se z jednoho vyklubala druidka. Na vrcholu Boubína nás přivítali dva neohrožení potulní lovci obrazů, znalci kopců (tímto je ještě jednou zdravím), mrazivý vítr, jasná obloha a na západě hořící hřeben Gabréty. Zkontrolovali jsme výhled na dřevěné konstrukci rozhledny, uvařili zázračný lektvar rozjasňující zrak a kochali se hvězdnou oblohou. Propojili tak vesmír s Matkou Zemí. Ve stanovený čas jsme signál přijali a odeslali. Byli jsme nadšeni skvělou viditelností a přicházející signál od severu nás rozdováděl. Viděli jsme záblesky z Helfenburka, ohňostroj z Věnce, samozřejmě signál z Máří. Ve stanovený čas jsme do prostoru poslali červené světlo. Naprosto unešení jsme byli, když jsme uviděli bílou odpověď z Libína. Možná jsme viděli i Knížecí stolec. Velký večer, skvělý zážitek. Díky všem čertům.“
„Ať už příchozí světélka ve tmě na kopcích zaznamenali či nikoli, prožili výjimečnou chvíli. Nejdůležitější je vědomí, že se tisíce lidí dokázaly semknout, vyjít na kopce, připomenou si starodávné tradice a skutečnost, jak je příroda důležitá a my její nedílnou součástí. Ať žije jaro, ať žije Keltský telegraf, ať žijí patrioti ze Slánské hory!“
„Tak jako všechny minulé ročníky i letos byla na Nákle u Ratiškovic velká vatra, bubny, bubínky, činely, zpěv, požehnané počasí, nádherná viditelnost a povznesená nálada. V areálu vatrou osvětlených pískovcových soch Sáma, Cyrila s Metodějem, Rastislava a Liliového kříže se sešlo cca 150 účastníků. Snad nikde na celé trase telegrafu není možné pozorovat tolik stanovišť z jednoho místa. Letos jsme zaznamenali signály od A13 Buchlov až po A20 Karlínský kopec u Čejče. Byl viditelný i maják na A21 Dívčí Hrady nad Pavlovem ovšem signál jsme nezachytili. Letos již druhý rok pomáhali s přípravou junáci z Ratíškovic. Všem co pomáhali s přípravou i všem co přišli a tvořili atmosféru tohoto mystéria patří velké Díky !!! Příště 2018!“
Více komentářů a zpráv je na www.keltskytelegraf.cz

Vážené čertice, vážení čerti!
Dovolte mi poděkovat Vám za Vaši odvahu, s níž jste vystoupali na kopce a hory, a s pokorou jim projevili úctu, a tím i hold celé Přírodě a Matce Zemi. Děkuji Vám za Vaše zapojení do Keltského telegrafu. Zůstaňme ve spojení i nadále.
Zvláště děkuji všem, kdo nám pomohli s plánováním tras v některých regionech.
Keltský telegraf si už zaslouží svoje logo. To je výzva pro Vás, navrhněte jej!

A snad už jenom malá prosba na závěr.
Všechny ty návrší, kopečky, kopce, hory i pohoří mají svoji duši, ale to vy už víte. Mívají radost při setkání s usebranými poutníky a těší se, slovy J. A. Komenského: z doteku jejich (bosých) nohou i v jiné dny v roce. A tak ji to dopřejte a komunikujte s nimi. Prostě tam občas zajděte. Jenom tak pobýt.
Přeji Vám všechno dobré a za rok zase na viděnou!
S hlubokou úctou
Vlastimil Hela
vrchní čert Keltského telegrafu


 

Už je zase dobře. Naše stránky napadl vir a pokud jste se minulý týden chtěli podívat, co se u nás dějě, nešlo to. Vše je vyřešeno a my se omlouváme i když to nebylo zaviněno námi. A pokračujeme.

Richka

 
More Articles...
Přihlášení