Jedno poděkování staršího data:

Dobré ráno vážení přátelé,
dovoluji si přeposlat tuto emailovou zprávu, kterou poslal vrchní čert pan Vlastimil Hela.
Za naší oblast patří velké poděkování panu Drahoslavu Stráskému, který už několik let organizuje keltský telegraf na hradě Andělská Hora.
Za materiálovou podporu patří také poděkování vojenské pile.

Stále zdraví přeje PepaVážené čertice, vážení čerti, přátelé Keltského telegrafu!

V jedné knize Wolfa-Dietera Storla jsem kdysi našel tento citát Jakoba Böhmeho: „Nenajdeš žádnou jinou knihu, kde by sis mohl uvědomit boží moudrost, než když vyjdeš na zelenou a rozkvetlou louku, kde uvidíš, ucítíš a ochutnáš báječnou sílu boha.“
Od té doby si jej pravidelně připomínám, abych v době, která nás jako probuzená sopka zasypává obrovským množství podnětů, lákadel, technických prostředků a virtuálních slastí, nezapomněl, kým jsem. Jako kluk jsem společně s kamarády trávíval, pokud to jenom trochu šlo, většinu volného času někde venku, v přírodě. Ani já, ani moji rodiče, či rodiče mých kamarádů to nepovažovali za nic nebezpečného i přes drobné úrazy, modřiny a odřeniny. Prostě jsme se přírody a pobytu v ní nebáli.
Dnes, zdá se mi, tomu tak není. A nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že si mnozí lidé myslí, že pobyt v přírodě je hned po terorismu největším nebezpečím. Co se to s námi stalo, že jsme zapomněli, odkud jsme vzešli, kde jsou naše kořeny? Namísto hledání „boha“, moudrosti, vnitřního klidu někde v hlubokém lese mezi stromy, na rozkvetlé louce či na kopci, k němuž naši předkové vzhlíželi s posvátnou úctou a chodívali na jeho vrchol nečerpat sílu a odvahu, zavíráme se do bezpečí svých domovů, abychom u televize vyhlíželi další světový průšvih.
Keltský telegraf proběhl letos 25. března už poosmé. Vždycky, když si pak pročítám zprávy čertů z jednotlivých stanovišť, žasnu a tělem mi probíhá příjemné chvění, které někteří nazývají mrazením.
Vidím totiž, že jsou stále lidé, kteří se přírody nebojí a ctí Matku Zemi, která nám všechno dává, dokonce zcela zdarma. Že jsou lidé, kteří hledají, a věřím, že i nalézají střed sebe sama v magickém propojení s prapůvodními kořeny, z nichž jsme my lidé vzešli. Vysílají symbolické světlo, které při Keltském telegrafu poráží tmu při jarní rovnodennosti, kdy den je delší než noc. Světlo silnější než tma. To je důležitá symbolika i pro dnešní podivný svět, v němž se stěží dá vyznat.
Keltský telegraf nabírá na síle. Letos se na dvě stě padesáti místech zapojilo do předávání poselství několik tisíc nadšených čertů. Ze všech dosud přijatých zpráv čertů je to patrně. Posuďte sami alespoň některé z nich:

„Nebe plné hvězd, super viditelnost, dobrá nálada, milí lidé, počasí příjemné. Letos přišlo o půlku více lidí než loni. Na stanovišti Radobýl se sešlo odhadem 200 lidí, včetně dětí ( při takovém počtu lidí to už nešlo spočítat). Dětiček bylo letos o mnoho více. Před vysláním světelného signálu proběhl malý očistný rituál s poděkováním a přáním.“
„Stoupali jsme čtyři natěšení Kelti k nebesům. Cestou se z jednoho vyklubala druidka. Na vrcholu Boubína nás přivítali dva neohrožení potulní lovci obrazů, znalci kopců (tímto je ještě jednou zdravím), mrazivý vítr, jasná obloha a na západě hořící hřeben Gabréty. Zkontrolovali jsme výhled na dřevěné konstrukci rozhledny, uvařili zázračný lektvar rozjasňující zrak a kochali se hvězdnou oblohou. Propojili tak vesmír s Matkou Zemí. Ve stanovený čas jsme signál přijali a odeslali. Byli jsme nadšeni skvělou viditelností a přicházející signál od severu nás rozdováděl. Viděli jsme záblesky z Helfenburka, ohňostroj z Věnce, samozřejmě signál z Máří. Ve stanovený čas jsme do prostoru poslali červené světlo. Naprosto unešení jsme byli, když jsme uviděli bílou odpověď z Libína. Možná jsme viděli i Knížecí stolec. Velký večer, skvělý zážitek. Díky všem čertům.“
„Ať už příchozí světélka ve tmě na kopcích zaznamenali či nikoli, prožili výjimečnou chvíli. Nejdůležitější je vědomí, že se tisíce lidí dokázaly semknout, vyjít na kopce, připomenou si starodávné tradice a skutečnost, jak je příroda důležitá a my její nedílnou součástí. Ať žije jaro, ať žije Keltský telegraf, ať žijí patrioti ze Slánské hory!“
„Tak jako všechny minulé ročníky i letos byla na Nákle u Ratiškovic velká vatra, bubny, bubínky, činely, zpěv, požehnané počasí, nádherná viditelnost a povznesená nálada. V areálu vatrou osvětlených pískovcových soch Sáma, Cyrila s Metodějem, Rastislava a Liliového kříže se sešlo cca 150 účastníků. Snad nikde na celé trase telegrafu není možné pozorovat tolik stanovišť z jednoho místa. Letos jsme zaznamenali signály od A13 Buchlov až po A20 Karlínský kopec u Čejče. Byl viditelný i maják na A21 Dívčí Hrady nad Pavlovem ovšem signál jsme nezachytili. Letos již druhý rok pomáhali s přípravou junáci z Ratíškovic. Všem co pomáhali s přípravou i všem co přišli a tvořili atmosféru tohoto mystéria patří velké Díky !!! Příště 2018!“
Více komentářů a zpráv je na www.keltskytelegraf.cz

Vážené čertice, vážení čerti!
Dovolte mi poděkovat Vám za Vaši odvahu, s níž jste vystoupali na kopce a hory, a s pokorou jim projevili úctu, a tím i hold celé Přírodě a Matce Zemi. Děkuji Vám za Vaše zapojení do Keltského telegrafu. Zůstaňme ve spojení i nadále.
Zvláště děkuji všem, kdo nám pomohli s plánováním tras v některých regionech.
Keltský telegraf si už zaslouží svoje logo. To je výzva pro Vás, navrhněte jej!

A snad už jenom malá prosba na závěr.
Všechny ty návrší, kopečky, kopce, hory i pohoří mají svoji duši, ale to vy už víte. Mívají radost při setkání s usebranými poutníky a těší se, slovy J. A. Komenského: z doteku jejich (bosých) nohou i v jiné dny v roce. A tak ji to dopřejte a komunikujte s nimi. Prostě tam občas zajděte. Jenom tak pobýt.
Přeji Vám všechno dobré a za rok zase na viděnou!
S hlubokou úctou
Vlastimil Hela
vrchní čert Keltského telegrafu


 

Už je zase dobře. Naše stránky napadl vir a pokud jste se minulý týden chtěli podívat, co se u nás dějě, nešlo to. Vše je vyřešeno a my se omlouváme i když to nebylo zaviněno námi. A pokračujeme.

Richka

 

Dobrý den vážení přátelé,
dovoluji si vás pozvat 1.4.2017 ve 13:30 do Stichlova Mlýna na jarní opékání špekáčků, po dlouhé zimě je potřeba se dokrmit a ohněm vyhnat zimu a nemoci. Zažijte neodolatelnou vůni opékaného špekáčku.
Kdo špekáčky nejí, bude si moci vybrat mezi mrkví a banánem.
Možná že vám tento email přijde vícekrát, nebudu adresáře třídit, děkuji za pochopení.

Srdečně zdraví Josef Pelant

P:S: Také si dovoluji přeposlat text, který nedávno dorazil.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


V
nočních hodinách se na území SM snesla malá sonda, nalezena byla několik metrů od kapličky sv. Marie.
Z malovaných symbolů, které na sondě jsou se zdá, že se posel hlásí ke kemetismu.
Vzkaz který byl uvnitř ukazuje, že odesilatel má snad spojení k Černému psu Kazanu, protože jsou zde neobvyklá tvrzení:
1. Slunce které za dobu své existence oběhlo střed naší galaxie jen 20 x !  2. Cheopsova pyramida se stavěla 28 let . 3. Chrám Sagrada Familia se staví vice jak 137 let! 4.Dále uvádí, že když si muž během pohlavního styku sundá prezervativ, aniž by to věděla jeho sexuální partnerka, dopouští se tím znásilnění. 5.Ve Stichlově Mlýně zádný troll nikdy nebyl, udajný otisk stopy ve sněhu patří majiteli Dopovských hor Dědu Doupováku.
Nakolik jsou tyto proklamace pravdivé budete asi dál studovat, faktem ale je, že tak odborné znalosti může mít opravdu jen ČpK.
V příloze je amatérský pokus o přenesení znaků z odvrácené strany sondy.
Váš B:k + Š

 

Dobrý den vážení přátelé,
posílám  jarní zprávu, viz viz fotografie.

Petr Šedivka a Galina Šedivková přivezli první dřevo na výrobu "vzorkovníku"(dříve dendrofon) dřevin, které rostou v Doupovských horách.
Nepomucký Jan svatý dostal drátěnou ochranu, protože přilehlá lípa se musela ořezat, odumřeli jí horní větve.
Ivan Thýn předává manželům Götzovým, jakožto donátorům projektu "4. socha pro Karla IV." dopis s oficiálním poděkováním a zároveň pozvánku na neveřejnou prohlídku návrhů . V březnovém vydání Radničních listů vyšel nejen na toto téma zajímavý článek.

S mnoha pozdravy Pepa

Aktualizováno (Pátek, 03 Březen 2017 23:30)

 

Dobrý den vážení přátelé,
jelikož jste se tak ukázněně přihlásili na: "Pustý zámek 2017", tak vám za odměnu posílám další zprávu,
nebylo to jednoduché dát dohromady vaše postřehy a poznatky.

Zdraví Pepa


Informace o výskytu trolla v oblasti Stichlova Mlýna "prosákla" do systému, této neúplné informace se doslova zmocnili
pojišťovací agentury a začali posílat do našich příbytků své donašeče, aby záměrně šířili paniku, do některých domácností se ale nedostali, neb jsou pořád ještě zataraseny.
Jestliže vám agentura nabízí produkt, který hradí škody způsobené trollem, věřte, že taková pojistka nemá žádnou právní váhu, radím takovou smlouvu nepodepisovat a emisarovi se vysmát do jeho modrých očí, popřípadě oka.
Těm, kteří se dotazují, kdy už Černý pes Kazan  zasáhne, musím říci, že opravdu nevím, nedávno jsme na ČpK čekali 12  let (slovy: dvanáclet), a nic.. Ani gardě z výzkumné stanice Tři oči se nepodařilo Černého psa Kazana sehnat.

Jak stichlův troll vypadá, zatím nikdo neví, dosud se ho nepodařilo spatřit ani vyfotit, můžeme se ale domnívat,  že by místní troll neměl plavat, protože podle výpočtu ze změřeného rozkroku a otisku stopy porušuje zdejší troll Archimédův zákon, těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, která se rovná tíze kapaliny tělesem vytlačené, se na trolly podle všeho nevztahuje, tato domněnka se bude dále šetřit.
Pokus o kontakt silových ministerstev vyšel do ztracena, odpověď zněla: "Paniky už bylo dost!!!".  Jenom vojenský přidělenec napsal: "Paniky už bylo dost!"

Prosím, pište Černý pes Kazan s velkým "Č",  proč, protože do dnešních dnů není úplně jasné odkud ČpK pochází a co za tím vším stoji, mám takové neblahé tušení, že nebylo nikdy prokázáno, že výše zmíněný ČpK je opravdu pes. Vždyť to může být osoba (též osobnost).
 Ano, zákon z 10. prosince 1918, č. 61 Sb. z. a n. o zrušení šlechtictví zakazuje bývalým šlechticům užívati rodného jména s přídomkem nebo dodatkem vyznačujícím šlechtictví, ale některá slavná jména se píší dodnes velmi podobě např.: Leonardo da Vinci, La Fontaine, Al Pacino, Klaus van der Pas, Robert de Coster, Karel rytíř Kořistka (Ritter von Kořistka), Dacziczky z Heszlowa ( též Dačičtí z Heslova), Der Schwarze Hund de Kazan, Robert de Niro, Kazan black Dog, Leonardo DiCaprio, Fekete kutya Kazan, الكلب الأسود قازان atp.

Naše úřady, nestarajíce se o náležité objasnění záhadných výrazů přídomek a dodatek vyznačující např. šlechtictví, dospěly k tomu názoru, že oním Černým psem Kazanem může být kdokoliv..

Na závěr chci poděkovat všem dopisovatelům, kteří problém troll poctivě studují a snaží se věci přijít na kloub. Avšak pozor, nepravých trollů je více, nenechte se zmást pochybnými články, může to být takzvaná (niin sanottu) trollova past!

 

Na stráň!

J.p.


---------- Původní zpráva ----------

 
More Articles...
Přihlášení