Aktuálně - Akce minulé

 Blíží se den pochodu na  Pustý zámek.  Je  dobré  vědět,  do  čeho  jdem  (" Bedřichu" )  a  po čem budeme    šlapat.                         

.

 

ah

pustej

Richka

Aktualizováno (Úterý, 03 Květen 2016 22:53)

 

 Letošní už pátý ročník " Po stopách.............( rozuměj o..s. tedy občanského sdružení A.Hora ) se letos nesl v duchu oslav sedmistého výročí narození Karla IV. Nejprve se nepočetná skupinka poutníků volným krokem tanečního mistra  vydala od kapličky sv. Ludmily přes chmelnici k Andělské Hoře. Postupně se jako na sněhovou kouli nabalovali další poutníci. Před pomníkem J.W.Goetha už byla výprava četnější a dále se pak  rozrůstala na louce před Štichlovým Mlýnem. Zde pak do připravené jámy skupina silných mladíků vetknula dub, který byl zde zasazen na počest panovníka Karla IV.Zazněla slavnostní fanfára . Po zvěčnění onoho, vpravdě historického okamžiku ,se pak všichni postupně trousili ku Štichlovu Mlýnu. Zde pak proběhla lidová veselice spojená s konzumací kousků prasátek  ( rozuměj  konzumaci  skvělých výrobků neméně skvělé firmy Doupovské uzeniny). I na přípitek ku zdaru našich akcí se dostalo. A ,to je neméně důležité, počásko nám letos přálo. Byl to skvělý den. Tak příští rok ...........

Richka

Aktualizováno (Neděle, 01 Květen 2016 21:44)

 

 

Vážení přátelé,

až se zima zeptá co jsme dělali v létě, odpoví Petr Šedivka, že pro náš spolek štípal dřevo na zimu (Silvestr 2016 :-D).

Poděkování také patří firmě Slouka & Slouková,(Petr Kováč) která zapůjčila el. centrálu a štípačku, Drahoš dodával elektrické vedení.;-)

V průběhu léta bude potřeba postavit přístřešek-dřevník.

Všem zainteresovaným velice děkujeme!

Zdraví Josef Pelant

 

 

 V sobotu 16. dubna za ne zrovna příznivého počasí se našlo pár nadčenců, kteří se vydali spolu s těžkou technikou  do Štichlova mlýna  na  "jarní úklid 16 ". Na pořadu dne byly terénní úpravy kolem odpočívky, nová lávka ( most ) přes Dubinský potok, školící řez stromů ,vypuštění dalších pstruhů a občerstvení. Vše bylo splněno ke spokojenosti přítomných .

A slovo závěrečné:

Dobrý den vážení přátelé,

dovolte, abych vám poděkoval za  účast na společenském meetingu ve Stichlově Mlýně.

Zvláště děkuji firmě Bača sro., za poskytnutí techniky, Miroslavu Chrustovi st. a Miroslavu Chrustovi ml. za asistenci s SLKT (speciální lesní kolový traktor), Petru Götzovi za přerušení jarních prací, kdy pozastavil setí jařin a opět přijel pomoci se speciálním manipulátorem zn. MERLO,

Monice za bezvadný domácí moučník, Daně Patočkové za přípravu a dovoz oběda, lesním pánům za drobnou výpomoc. Milane, velice děkujeme za zanechanou láhev vína, ale někdo ji ukradl.:-((

Všem ostatním za dobré pracovní nasazení, zůstal za vámi kus dobře odvedené práce. Doufám, že nový most má dost velkou výšku a že ho nově vysazení pstruzi podplují.

P.S. příště se bude promítat v prvním letním kině ve SM

J.P.

Richka

 

 

Proč byl pondělek mrskaný?

Na velikonoční pondělí chodili chlapci dům od domu za děvčaty a šlehali je pomlázkami spletenými z vrbového proutí, aby byly po celý rok zdravé ,veselé a pilné. Mnohde bylo zvykem , že v úterý na oplátku děvčata polévala chlapce vodou , aby také byli svěží. Dnes se tento zvyk už nepraktikuje. Dětem se k pomlázce většinou dávají  barvená vajíčka a  sladkosti.Ti odrostlejší dostávají i nějaký ten veselý kalíšek.

Richka

Aktualizováno (Neděle, 27 Březen 2016 22:46)

 
More Articles...
Přihlášení