Aktuálně - Akce minulé

 

 V sobotu 16. dubna za ne zrovna příznivého počasí se našlo pár nadčenců, kteří se vydali spolu s těžkou technikou  do Štichlova mlýna  na  "jarní úklid 16 ". Na pořadu dne byly terénní úpravy kolem odpočívky, nová lávka ( most ) přes Dubinský potok, školící řez stromů ,vypuštění dalších pstruhů a občerstvení. Vše bylo splněno ke spokojenosti přítomných .

A slovo závěrečné:

Dobrý den vážení přátelé,

dovolte, abych vám poděkoval za  účast na společenském meetingu ve Stichlově Mlýně.

Zvláště děkuji firmě Bača sro., za poskytnutí techniky, Miroslavu Chrustovi st. a Miroslavu Chrustovi ml. za asistenci s SLKT (speciální lesní kolový traktor), Petru Götzovi za přerušení jarních prací, kdy pozastavil setí jařin a opět přijel pomoci se speciálním manipulátorem zn. MERLO,

Monice za bezvadný domácí moučník, Daně Patočkové za přípravu a dovoz oběda, lesním pánům za drobnou výpomoc. Milane, velice děkujeme za zanechanou láhev vína, ale někdo ji ukradl.:-((

Všem ostatním za dobré pracovní nasazení, zůstal za vámi kus dobře odvedené práce. Doufám, že nový most má dost velkou výšku a že ho nově vysazení pstruzi podplují.

P.S. příště se bude promítat v prvním letním kině ve SM

J.P.

Richka

 

 

Proč byl pondělek mrskaný?

Na velikonoční pondělí chodili chlapci dům od domu za děvčaty a šlehali je pomlázkami spletenými z vrbového proutí, aby byly po celý rok zdravé ,veselé a pilné. Mnohde bylo zvykem , že v úterý na oplátku děvčata polévala chlapce vodou , aby také byli svěží. Dnes se tento zvyk už nepraktikuje. Dětem se k pomlázce většinou dávají  barvená vajíčka a  sladkosti.Ti odrostlejší dostávají i nějaký ten veselý kalíšek.

Richka

Aktualizováno (Neděle, 27 Březen 2016 22:46)

 

 

Jak se slavil Boží hod velikonoční.

K této neděli patří tradiční velikonoční pokrmy - beránek,  mazanec,  ale taky vejce,  chleba a víno,  které se dříve světily ráno při mši v kostele. Kromě symbolického významu měl tento zvyk ještě i praktický podtext. Po období  dlouhého předvelikonočního půstu by mohl náhlý přechod k tradiční stravě přivodit zdravotní potíže. Proto se světily pokrmy, které měly takto na návrat k běžné stravě pozvolna připravovat . Kousek z posvěceného jídla měla také dostat každá  návštěva, která vešla do stavení.

Aktualizováno (Sobota, 26 Březen 2016 20:59)

 

 

Na Bílou sobotu se uklízelo a bílilo. Proto ten název .Připravolalo se a chystalo vše na slavné Vzkříšení na boží hod velikonoční. Vařily se obřadní a sváteční pokrmy, pekly se mazance a velikonoční beránci. Pletly se pomlázky z vrbového proutí, vázaly se březové větvičky a zdobila se vajíčka.

V mnoha vsích bylo zvykem, že se doma uhasila všechna ohniště a před kostelem pak hospodyně na hraničku přiložila  vlastní polínko, a když kněz oheň posvětil, vzala žhavý oharek  domů a zažehla jím nový oheň.

Skončením Bílé soboty se završil také dlouho trvající půst.

Richka

Aktualizováno (Pátek, 25 Březen 2016 22:02)

 

Velký pátek je den hlubokého smutku. Ukřižování Ježíše Krista. Tento den lidé ráno vstávali velmi brzo  před východem slunce a omyli se vodou z potoka. Dodržovali přísný půst a nepůjčovali nic ze svého domu, protože by tyto věci mohli být očarovány. Nesmělo se hýbat se zemí, proto se nepracovalo na poli ani v sadu. Nesmělo se také prát prádlo, protože  to by prý pradleny prali prádlo v Kristově krvi.

Richka

 
More Articles...
Přihlášení